Proces Alexa Crossa (Okładka twarda)

Proces Alexa Crossa

Proces Alexa Crossa (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • podoba Ci się cykl powieści o Alexie Crossie
  • powieść opisuje bardzo ciężki los czarnoskórych na początku XIX wieku
  • przerazi Cię to, w jaki sposób biali ludzie mordowali czarnoskórych tylko za ich kolor skóry
Czarnoskóry detektyw Alex Cross, specjalista od tropienia seryjnych zabójców, cofa się do początku XX wieku, by opowiedzieć historię, która wydarzyła się na amerykańskim Południu za rządów prezydenta Theodore'a Roosvelta. Jej bohaterem jest młody biały prawnik Benjamin Corbett, który wraz z stryjecznym dziadkiem Alexa, Abrahamem Crossem, rzuca wyzwanie członkom Ku Klux Klanu.

Rok 1906. Ben Corbett, były żołnierz, obecnie wzięty waszyngtoński prawnik, podejmuje się misji zleconej przez prezydenta Roosvelta: ma powrócić do położonego w Missisipi rodzinnego miasteczka Eudora, by zbadać coraz bardzo niepokojące doniesienia o nasilających się aktach agresji i samosądach na czarnoskórych. Jego łącznikami ze światem kolorowych mieszkańców miasta stają się Abraham i jego wnuczka Moody.

Działania Bena w obronie czarnych przysparzają mu niebezpiecznych wrogów. Grupa ekstremistów, zwana Białymi Najeźdźcami, szykuje się do wymordowania rodziny Crossów. Tylko Ben ma odwagę się im przeciwstawić. Czy uda mu się przerwać spiralę terroru, odkryć, kto stoi za rasistowskimi atakami i doprowadzić do historycznego procesu?

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Proces Alexa Crossa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.