Poza mapą (Okładka miękka)

Poza mapą

Poza mapą (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • razem z bohaterami przeżyjesz niezwykłą przygodę
  • nie boisz się historii, które stawiają przed czytelnikiem trudne pytania
  • chcesz sięgnąć po najlepsze pozycje dostępne na rynku

Kup na prezent
Najnowsza książka Bonnetta to swego rodzaju atlas niezwykłych i nietypowych miejsc, białych plam na oficjalnych mapach świata. W epoce map Google’a, może się nam wydawać, że cały świat został już dokładnie opisany, oznaczony i obfotografowany. A tymczasem wciąż istnieją miejsca, których na oficjalnych mapach nie znajdziemy: zaginione miasta, zapomniane wyspy, fatalne miejsca.

OFF THE MAP opisuje więc na przykład Eyl, stolicę somalijskich piratów, czy Sealand – opuszczoną platformę przeciwlotniczą u wybrzeży Wielkiej Brytanii, którą jej mieszkaniec ogłosił suwerennym narodem, zaś swoją żonę ogłosił jego księżniczką. Inne takie miejsca to chociażby New Moore, wyspa która wyłoniła się z zatoki bengalskiej w 1970 roku po przejściu przez jej wody potężnego cyklonu, czy Żeleznogorsk (wcześniej Krasnojarsk-26), zamknięte podziemne miasto na terytorium Rosji, którego głównym celem jest produkcja plutonu.

Autor, Alastair Bonnett, jest profesorem geografii społecznej na Uniwersytecie Newcastle, a także częstym komentatorem na łamach brytyjskiej prasy (tematyka od historii i current affairs po bieżące sprawy polityczne, a także urbanistykę i tematykę społeczną). W latach 1994-2000 był redaktorem pisma Transgressions: A Journal of Urban Exploration.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Poza mapą" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.