Powrót z gwiazd (MP3)

Powrót z gwiazd

Powrót z gwiazd (MP3)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • jesteś fanem twórczości Lema
  • lubisz polską fantastykę
  • widziałeś albo czytałeś Solaris i masz ochotę na więcej
Kup na prezent
Ludzie w czasie nieobecności Bregga opanowali do perfekcji sztukę zaspokajania materialnych potrzeb i otoczyli się ciasno separującym od natury kokonem zmyślnych urządzeń technicznych. Te same urządzenia pozwalają władzy na dyskretne i niejako bezbolesne inwigilowanie wszystkich obywateli.

Materialny dobrobyt i bezpieczeństwo osiąga jednak ludzkość za cenę wyzbycia się popędów agresywnych – i owa kastracja powoduje, że ludzie nie potrafią już ponosić ryzyka w imię jakiejkolwiek sprawy czy wartości. Dlatego niebezpieczeństwa kosmicznych podróży zostają zarzucone, a powracający na Ziemię, zdolni do agresji i zabijania astronauci widziani są przez ludzi niczym niebezpieczne i nieobliczalne zwierzęta.

Do tych warunków większość podróżników kosmicznych nie umie się zaadaptować – postanawiają odlecieć na nową wyprawę. Hal Bregg pozostaje na Ziemi dzięki miłości do kobiety, a także dlatego, że uczy się podziwiać na nowo piękno planety. Dziwna to historia, w ramach której cywilizacja ziemska przedstawiona została jako „obca”, jako zestaw urządzeń oddalających od siebie ludzi, którzy desperacko poszukują bliskości, ciepła i naturalnych, nie sfałszowanych przez medyczną ingerencję uczuć.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Powrót z gwiazd" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.