Porta Latina Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej / Porta Latina Preparacje i komentarze (Okładka miękka)

Porta Latina Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej / Porta Latina Preparacje i komentarze

Porta Latina Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej / Porta Latina Preparacje i komentarze (Okładka miękka)

Oferta specjalna -6%
Seria Porta Latina to kurs języka łacińskiego i kultury antycznej przeznaczony dla szkół ponadgimnazjalnych. Książka składa się z 34 rozdziałów nazwanych Lectio, które obejmują cały podstawowy materiał gramatyczny. Każda z lekcji zawiera obfity materiał utrwalający poznane zagadnienia gramatyczne i słownikowe. W podręczniku jest wybór tekstów autorów łacińskich oraz obszerny zbiór przysłów, sentencji i zwrotów z tłumaczeniem i komentarzem. Dzięki tym tekstom można lepiej poznać kulturę antyczną, głębiej wniknąć w dzieje myśli europejskiej i poszerzyć znajomość języka łacińskiego. Ciekawostkę stanowią rozdziały Xa, Xxa i XXXa. Są w nich teksty łaciny mówionej, tematycznie związane z życiem współczesnym. Mogą one zachęcić ucznia do szukania innych źródeł łaciny jako języka prostej komunikacji, zwłaszcza w sieci internetowej. Do tych trzech lekcji dodano też carmina, czyli pieśni i piosenki wraz z zapisem nutowym. Preparacje i komentarze, które uzupełniają podręcznik, zawierają szczegółowe objaśnienia słownictwa i zagadnień gramatycznych oraz dodatkowe teksty dotyczące kultury antycznej i dziedzictwa europejskiego. Bezpośrednio przy słówkach zaznaczone są zapożyczenia w języku polskim. W każdej lekcji uczeń znajdzie też informacje o zapożyczeniach w języku angielskim, niemieckim i francuskim, co bardzo ułatwia naukę każdego z tych języków.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Porta Latina Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej / Porta Latina Preparacje i komentarze" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.