Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC (Okładka miękka)

Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC

Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC (Okładka miękka)

3.00 / 2 głosów
Kup na prezent

Najgłośniejsza premiera 2016 roku!

 

Jarosław Kaczyński to pierwszoplanowy polski polityk. W swojej autobiografii po raz pierwszy ujawnia swój punkt widzenia i wiele nieznanych dotąd szczegółów. Jest to osobista podróż polityczna, historia jego zaangażowania w działalność opozycyjną, w ruch "Solidarność" oraz tworzenie własnej partii. Dla czytelnika zaś po raz pierwszy zostały uchylone drzwi do świata jednego z najważniejszych polskich polityków XX i XXI wieku.

 

To także doskonała odpowiedź dla wszystkich zatrwożonych dziś z powodu „zagrożonej demokracji”. Przywraca pamięć o tym, kto robił na tę demokrację zamach, a kto o nią walczył w czasach upadającego PRL-u i po roku 1989. Pokazuje, jak środowiska związane z szeroko rozumianą lewicą próbowały pod szyldem „Solidarności” stworzyć monopartyjny system władzy w Polsce, jak z nowych rządów chciano wykluczyć tych, którzy nie podzielali poglądów władzy bądź też mieli „niesłuszne rodowody”. Ci, którzy tak głośno dziś krzyczą, mieli stać się jedynymi beneficjentami solidarnościowej rewolucji.Można by tę polityczną autobiografię szefa PiS- u nazwać "Moją niezgodą" czy "Moim sprzeciwem". To Jarosław Kaczyński i dowodzona przez niego partia Porozumienie Centrum postanowiły bronić wartości chrześcijańskich i demokratycznych, zgodnych z narodową tradycją – nie dopuścić, aby totalitarny system odrodził się w demoliberalnej szacie. Były momenty, gdy wydawałoby się, że walka Jarosława Kaczyńskiego skazana jest na niepowodzenie, kiedy zostawał sam na placu boju albo też formacja, której chciał przewodzić, była skrajnie podzielona.Książka jest opowieścią o nadziei, o odwadze, o sensie walki, gdy już niewielu wierzyło, że zakończy się ona zwycięstwem.

 • 22 sierpnia 2016 Ramsay Bolton,

  Interesująca biografia...

  Ciekawa autobiografia jednej z kluczowych figur na polskiej scenie politycznej. Doskonały strateg, wykreowany przez zagraniczne mendia na uzurpatora, ... czytaj >
  Ciekawa autobiografia jednej z kluczowych figur na polskiej scenie politycznej. Doskonały strateg, wykreowany przez zagraniczne mendia na uzurpatora, zwierza się ze swoich tajemnic. To musi być ciekawe.
  13 lipca 2016 cement,

  Kłamstwo

  Jako osoba politycznie neutralna (uważam wszystkich politykó nie zależnie od parti z idiotów i krentaczy) oraz z zamiłowania interesująca się historią... czytaj >
  Jako osoba politycznie neutralna (uważam wszystkich politykó nie zależnie od parti z idiotów i krentaczy) oraz z zamiłowania interesująca się historią stwierdzam , że ta książka nie jest wcale lepszym żródłem informacji niż PRL-owska propaganda wpajano ludziom przed 1981r.

3.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1