Porąb i Spal (Okładka miękka)

Porąb i Spal

Porąb i Spal (Okładka miękka)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • fascynuje Cię Norwegia i jej kultura
  • chcesz poczuć się jak prawdziwy, profesjonalny drwal
  • lubisz domowe, męskie majsterkowanie, a na następną zimę chcesz być przygotowany najlepiej, jak się da

Kup na prezent

Bestseller Larsa Myttinga przetłumaczony dotąd na 10 języków!

 

To po trosze poradnik dla fascynatów takich jak sam Lars Mytting – książka pełna praktycznych faktów i subtelnego humoru, w której pobrzmiewa tęsknota za prostym życiem odbieranym wszystkimi zmysłami. To także deklaracja miłości do ciała, przyrody, natury i korzystania z jej dobrodziejstw.

 

Mytting pokazuje, że każdy ma własną filozofię rąbania drewna, która znajduje odzwierciedlenie w filozofii i stylu życia. Pokazuje także jak silna jest dziś potrzeba ucieczki od cywilizacji, bycia sam na sam ze sobą i obcowania z czysto fizycznymi siłami, z naturą. Jego książka pełna jest historii ludzi i miejsc związanych z drewnem, całych pokoleń: dziadków, ojców, synów i wnuków, mężczyzn ale też fascynujących kobiet.


Mytting to genialny gawędziarz, który w pełen ciepła i dowcipu sposób przelewa na papier swoją miłość do drewna. To także pasjonat i znawca, który dzieli się z czytelnikami swoją bogatą wiedzą, anegdotami, kulturowo-obyczajowymi ciekawostkami o wszystkim co mniej lub bardziej wiąże się z norweską tradycją rąbania, suszenia i palenia tego nadzwyczajnego surowca.

 

Każdy z siedmiu rozdziałów (Chłód, Las, Sprzęt, Pieniek, Stos, Piec, Płomień) doskonale przedstawia tytułowe zagadnienia. Mytting skutecznie wprowadza nas w mroźne, norweskie klimaty. Zapragniesz ubrac ciepły sweter, wełnianą czapkę i spędzić popołudnie w towarzystwie drwa i topora. Pamiętaj, ułożenie i porządek są równie ważne, jak technika i siła!O Autorze:

Urodziłem się w 1968 roku w Fåvang w dolinie Gudbrandsdalen. Pierwsze teksty układałem na drzwiach lodówki z magnetycznych liter. Nigdy nie grałem w nogę. Poza tym uczestniczyłem jednak w zwykłym życiu wioski, jeżdżąc na motorowerze, polując na kaczki i utrzymując bliski kontakt z ludźmi — widać to w moim sposobie pisania i literackich portretach.

Jeśli chodzi o literaturę, wysoko cenię nowszych pisarzy amerykańskich. Od młodości byłem lokalnym dziennikarzem i eseistą gazet Dagningen, Aftenposten i Arbeiderbladet, miałem też okazję pisać do muzycznego czasopisma Beat. Nie mogę się jak dotąd pochwalić tym, ze prowadziłem życie pełne fantastycznych przygód, ale przydarzyły mi się bardzo rozwijające dorywcze prace jako na przykład pomocnik w sklepie ze sprzętem car audio, tragarz na fermie norek, opiekun rodzinny w bazie wojskowej w Jørstadmoen (z licznymi odznaczeniami) oraz parobek w Norwegii i Kanadzie.

Później przez wiele lat pracowałem jako redaktor wydawnictwa, po czym w roku 2006 wydałem powieść „Konie mechaniczne”. Jesienią 2011 wyszła książka "Porąb i spal". Prowadzę spokojne życie w pobliżu doliny Østerdalen wraz z żoną, dwójką dzieci i trzema angielskimi samochodami, starym motorem BMW 650 parallell-twin, kolekcją pilarek łańcuchowych, glebogryzarką i innymi narzędziami.

 

Tę książkę po prostu musisz mieć na półce nad kominkiem

Dagbladet

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Porąb i Spal" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.