Pomiędzy plewą i manną (MP3)

Pomiędzy plewą i manną
Pomiędzy plewą i manną

Autor: Jerzy Zawieyski

Czyta: Henryk Drygalski

Audiobook zawiera trzy biograficzne eseje, które okazały się być ostatnia publikacją autora i zostały wydane już po jego śmierci.

„Pomiędzy plewą i manną” to opowieść o postaciach historycznych, ocenionych przez historię, ale znanych głównie ze swojej działalności politycznej. Zawieyski przedstawia je na nowo, w niezwykle interesujący sposób.

Słuchając audiobooka poznamy polityczne i osobiste losy Tadeusza Kościuszki i Tadeusza Rejtana oraz Stanisława Szczęsnego Potockiego. Dwóch pierwszych uznano za bohaterów, patriotów i mężów stanu, ostatni to przywódca konfederacji targowickiej, uznany za zdrajcę ojczyzny i skazany z tego powodu na śmierć. Dobór bohaterów Zawieyskiego nie jest przypadkowy, losy wszystkich splatały się ze sobą, gdyż wszyscy byli równolatkami i angażowali się w politykę.

Audiobook z tekstem Jerzego Zawieyskiego to nagranie, którego wysłuchamy z przyjemnością, ale ma również swoje walory edukacyjne. Ogromna wiedza, ciekawe ujęcie polskiej historii i świeże spojrzenie na wydarzenia, które co prawda miały miejsce ponad 200 lat temu, ale miały ogromny wpływ na późniejsze losy kraju.

Audiobook „Pomiędzy plewą i manną” czyta Henryk Drygalski.

„Pomiędzy plewą a manną” to ostatnia książka Jerzego Zawieyskiego (1902-1969), która ukazała się już po śmierci autora. Zawieyski oprócz esejów pisał również powieści i dramaty. Był redaktorem „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”. Był pisarzem moralistą, opierającym się na religii katolickiej.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pomiędzy plewą i manną" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.