Polska wzdłuż i wszerz. Niziny i wyżyny między Odrą a Bugiem (Okładka miękka)

Polska wzdłuż i wszerz. Niziny i wyżyny między Odrą a Bugiem

Polska wzdłuż i wszerz. Niziny i wyżyny między Odrą a Bugiem (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%

Kup na prezent
Druga część przewodnika po Polsce opisuje szeroki pas naszego kraju rozciągający się pomiędzy wschodnią i zachodnią granicą, który symbolicznie spięty symbolicznie dolinami Odry i Bugu. Ziemia Lubuska, Wielkopolska czy Mazowsze nie są powszechnie uważane za cel urlopowych wyjazdów, ale i tu znaleźć można miejsca, które urodą i atrakcjami konkurować mogą z miejscowościami wypoczynkowymi nad morzem i jeziorami w północnej czy w górach południowej Polski.

To prawda, że znaczną część obszaru zajmują tu niziny, ale ich krajobraz, jest daleki od monotonii. Polodowcowe wzgórza, malownicze jeziora i doliny rzek, puszcze i lasy tworzą wspaniałą turystyczną mozaikę. Pojezierze Leszczyńskie, Puszcza Lubuska, Bory Dolnośląskie, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie czy Puszcza Białowieska to tylko część niezwykle atrakcyjnych regionów położonych na tym obszarze.

W południowej części pasa środkowopolskiego niziny ustępują miejsca wyżynom, a ich kulminacją są Góry Świętokrzyskie. Czy można tu mówić o monotonii i nudzie? To tylko geografia, a historia? Właśnie w środkowej Polsce splatają się ze sobą legendy i historia powstania polskiej państwowości. Tu leżą Gniezno, Poznań i Warszawa trzy historyczne stolice Polski. Nie mniej zasłużone dla historii naszego kraju są: Leszno, Kalisz, Toruń, Płock, Sandomierz czy Lublin.

W samym centrum leży Łódź, ikona polskiej rewolucji przemysłowej XIX w., jedno z najcenniejszych skupisk zabytkowych obiektów poprzemysłowych w Polsce. Warto więc wybrać się na wycieczkę, na którą zapraszamy wszystkich czytelników.

W przewodniku czytelnik znajdzie:
  • opisy miejscowości wypoczynkowych i uzdrowisk
  • wizytówki miast i miasteczek
  • adresy wsi letniskowych i agroturystycznych
  • informacje o parkach narodowych i krajobrazowych
  • sugestie dotyczące wartych zobaczenia jezior i rzek
  • opisy zamków, pałaców i klasztorów
  • najważniejsze informacje turystyczne


Dariusz Jędrzejewski jest fotografem i autorem książek historycznych: Niemiecka Broń Pancerna 1939–1945, Sojusznicy Panzerwaffe – Bułgarskie Wojska Pancerne oraz Sojusznicy Luftwaffe, a także przewodników turystycznych: Kraków oraz Poznań w serii Miasta dla Ciekawych, Okolice Krakowa oraz Zakątki na urlop i weekend w serii Miejsca Magiczne, a także Rodzinne wakacje, Góry dla niecierpliwych oraz książek z serii Polska Lista Przebojów. Jego zdjęcia ukazały się w przewodnikach i albumach.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Polska wzdłuż i wszerz. Niziny i wyżyny między Odrą a Bugiem" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.