Poleciały w kosmos (Okładka miękka)

Poleciały w kosmos

Poleciały w kosmos (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to piękna obyczajowa opowieść, napisana w nieco poetycki sposób
  • przeczytasz prozę życia przedstawioną w ciekawym świetle
  • lubisz książki obyczajowe i styl pisania Idy Linde

Silja i Sontag poleciały w kosmos. Każda ze swojej rakiety, opowiadają historię o mamie Eleonore, matematyczce, wiecznie rozerwanej między miłością do różnych mężczyzn, miłością do pracy i miłością do córek. Życie sióstr naznaczone jest brakiem zakorzenienia. Dorosną w Cambridge, gdzie Eleonore wkrótce zostawi ich tatę, przeniosą się do Paryża i zamieszkają z Kleinem, którego Eleonore obdarzy wielkim uczuciem. W końcu trafią do Szwecji, do domu w stacji kolejowej, gdzie uczucie bycia w drodze nigdy ich nie opuści.


Gdzie jest mama, kiedy my jesteśmy w kosmosie? – zastanawiała się Silja.


Zawiaduje wieżą kontrolną, to do niej wysyłamy informację, zanim ona wyśle ją dalej. Dba o to, żebyśmy trzymały właściwy kurs, to ją powiadomimy, kiedy będziemy chciały wrócić do domu.


Czy to jest nasz dom?


Nie sądzę.
Ida Linde – ur. 1980 w Umea. Szwedzka pisarka, poetka, autorka dramatów. Zadebiutowała w 2006 r. tomem wierszy Maskinflickans testamente (Testament mechanicznej dziewczynki). W 2009 r. ukazał się zbiór prozy poetyckiej Om jag glömmer dig blir jag en annan (Jeśli o tobie zapomnę, stanę się kimś innym), a dwa lata później, w roku 2011, powieść En kärleksförklaring (Wyznanie miłości). Jej wiersze, w tłumaczeniu Justyny Czechowskiej, drukowane były w czasopismach Portret, Tekstualia i Rita Baum oraz prezentowane w ramach projektu „Wiersze w metrze” w Warszawie. Ida Linde mieszka z rodziną w Sztokholmie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Poleciały w kosmos" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.