Pokolenie Dżihadu (Okładka miękka)

Pokolenie Dżihadu

Pokolenie Dżihadu (Okładka miękka)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • interesujesz się specyfiką i działaniami Państwa Islamskiego
  • to rzetelny reportaż mocno naświetlający problemy związane z obecnym terroryzmem
  • lubisz literaturę faktu
Kup na prezent

"Kto nie może przybyć do państwa islamskiego, ten powinien dokonywać zamachów we własnym kraju"

 

"Duży nóż nam wystarczy!" woła Mohammed Mahmoud do swoich zwolenników w Austrii w przesłaniu nagranym na video.

 

Tysiące młodych ludzi wyjechało z Europy do Syrii, aby włączyć się do dżihadu. Co ich motywuje, aby wejść w szeregi barbarzyńskiej milicji terroru państwa islamskiego i walczyć w krwawej wojnie domowej?

 

Do państwa terroru przybywają także setki kobiet. Obok pełnienia stereotypowej roli posłusznej "narzeczonej dżihadu", wiele z nich uczestniczy aktywnie w zbrodniach "kalifatu".

 

Wyniki śledztwa dziennikarskiego Petry Ramsauer, ekspertki od spraw bliskowschodnich umożliwiają wyjątkowy wgląd w struktury tego ruchu terrorystycznego, który uważany jest za jeszcze bardziej niebezpieczny niż al.-Kaida.

 

W swojej książce autorka przedstawia także głos byłych dżihadystów,, ekspertów od spraw walki z terroryzmem oraz  członków rodzin i przyjaciół sympatyków państwa islamskiego.

 


 

Petra Ramsauer, politolog i reporterka z terenów objętych kryzysami, pracuje od 1999 roku jako korespondentka  na Bliskim Wschodzie , ostatnio w Libii, Egipcie, Tunezji i Syrii. Materiały do tej książki zbierała wśród członków milicji islamistycznych, oraz głównych "bazach dżihadystów" w Europie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pokolenie Dżihadu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.