Pokochawszy Miłość w języku (Okładka twarda)

Pokochawszy Miłość w języku

Pokochawszy Miłość w języku (Okładka twarda)

Oferta specjalna -31%
Kup na prezent
„Pokochawszy. Miłość w języku” to zapis rozmowy Jerzego Bralczyka oraz jego żony Lucyny Kirwil z dziennikarką Karoliną Oponowicz.

Językoznawca i psycholożka, całe życie w rozmowie. Od 35 lat powiązani ze sobą oraz z językiem. Czy wspólnym? W ich długoletnim małżeństwie nie brakuje drobnych sprzeczek, różnicy zdań i utarczek słownych, ale są także pogaduszki, burze mózgów i czułe słówka. Koniec końców najważniejsza jest rozmowa. Czasem dzieli ich na chwilę, żeby później połączyć jeszcze mocniej.

W luźnej i przyjemnej rozmowie z Karoliną Oponowicz małżeństwo zdradza sekrety związku przez pryzmat zagadnień językowych. A językiem polskim posługujemy się wszyscy! Stanowi on najważniejsze źródło komunikacji, ale patrząc na szczęśliwą parę – Jerzego Bralczyka i Lucynę Kirwil, można odnieść wrażenie, że rozumieją się bez słów.

Zastanawiasz się, co zrobić, aby miłość trwała wiecznie? Jakie synonimy słowa „miłość” są kiczem i obciachem? Dlaczego żona Jerzego Bralczyka nie zwraca się do niego zdrobniale, a w jakim celu mąż Lucyny Kirwil ogląda czasem komedie romantyczne? Ciekawi Cię, dlaczego w naszym języku jest tyle seksualnych określeń pochodzących od ptactwa? Chcesz poznać poradę dotyczącą milczenia lub rozmowy w sytuacjach intymnych? A może zastanawiasz się, jaka jest najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Książka „Pokochawszy. Miłość w języku” może okazać się dla Ciebie wyjątkową, fascynującą i piękną przygodą w głąb relacji międzyludzkich i zagadnień językowych.

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil w poruszający, zabawny i urzekający sposób rozmawiają o najważniejszych składowych miłości, o początkach ich związku, o romantyzmie, o bliskości, o przyjaźni, o tym, co sprawiło, że zakochali się w sobie, a ich miłość trwa do dziś. Jaka jest ich recepta na udany związek? Im więcej rozmów, tym więcej miłości!

Jerzy Bralczyk (ur. 23 maja 1947 roku w Ciechanowie) jest znanym i lubianym językoznawcą, profesorem nauk humanistycznych, wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego, publicystą oraz specjalistą języka mediów i polityki. Wydał kilkanaście publikacji poświęconych zagadnieniom językowym, między innymi: „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”, „Mój język prywatny”, „W drogę”, „1000 słów” oraz „Pokochawszy. Miłość w języku”. Jerzy Bralczyk został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (1988) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998).

Lucyna Kirwil to ceniona psycholożka oraz była długoletnia wykładowczyni Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Jest specjalistką w zakresie psychologii agresji oraz psychologii mediów. Zajmuje się badaniem wpływu obecnych mediów na emocje człowieka i zachowanie społeczne u dzieci i młodzieży. Obecnie jest na emeryturze.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pokochawszy Miłość w języku" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.