Podwójne życie reporterki. Fallaci, Torańska (Okładka twarda)

Podwójne życie reporterki. Fallaci, Torańska

Podwójne życie reporterki. Fallaci, Torańska (Okładka twarda)

Kup na prezent
Oriana Fallaci i Teresa Torańska – dwie charyzmatyczne osobowości, które miały niepodważalny wpływ na światowe dziennikarstwo. Co łączyło te dwie wybitne reporterki? Remigiusz Grzela podjął się opisania ich historii; przejechał tysiące kilometrów, przeczytał tysiące notatek, listy, brudnopisy, rozmawiał z wieloma ich znajomymi i przyjaciółmi – to wszystko po to, by w „Podwójnym życiu reporterki. Fallaci, Torańska” przedstawić ja najwierniejszy portret dwóch niezwykłych, silnych kobiet, które nigdy się nie spotkały, a które miały jeden, wspólny cel: pomóc zrozumieć otaczający świat, kształtujące go postacie oraz wydarzenia. Każda robiła to na swój sposób, zwracając uwagę na coś innego.

Remigiusz Grzela przygotowywał się do napisania „Podwójnego życia reporterki” trzy lata – przez ten czas zbierał materiały, docierał do dokumentów, rozmówców, wreszcie czytał nagromadzone materiały i je analizował, aby sporządzić jak najwierniejszy porter obu niesamowitych reporterek i pomóc swoim czytelników zrozumieć obie kobiety oraz to, jak wpłynęły na świat i sztukę reportażu. Nieocenioną pomocą okazali się krewni oraz spadkobiercy Oriany Fallaci i Teresy Torańskiej, którzy pomagali reporterowi dotrzeć do jak największej liczby źródeł – osób oraz dokumentów. Praca ta była czasochłonna i wyczerpująca, ale jej rezultat robi wrażenie. Autor stworzył swego rodzaju podwójną biografię, która przedstawia życie i dorobek zawodowy Fallaci i Torańskiej, w której ukazuje, jak wielką wartość wniosły bohaterki książki do sztuki dziennikarskiej, zestawiając ze sobą te odmienne, ale równie wyjątkowe reporterki.

„Podwójne życie reporterki. Fallaci, Torańska” to podróż śladami wybitnych dziennikarek, które zawsze, nawet w niesprzyjających okolicznościach, robiły to, co do nich należało. Jedna działała na wschodzie, druga na zachodzie – Teresa Torańska rozpoczęła swoją przygodę z dziennikarstwem od wizyty w kujawskim PGR-ze, a Oriana Fallaci od podróży dookoła świata. Obie jednak docierały jak najgłębiej, próbując przedstawić otaczający je świat, ludzi i wydarzenia bez przekłamania. Każdy wywiad i reportaż – formy, z których najbardziej znane są obie panie – poprzedzały gorączkowe, drobiazgowe przygotowania – musiały o rozmówcy i temacie rozmowy wiedzieć wszystko, niczym nie dać się zaskoczyć, nic nie mogło umknąć ich uwadze. Obie były podziwiane za swoją pracę, charakter i warsztat – ten podziw pozostał aktualny do dziś.

Książka Remigiusza Grzeli to niezwykle wciągająca opowieść o silnych i niezwykle uzdolnionych kobietach, o czasach, w których żyły, i epoce, którą starały się opisać. „Podwójne życie reporterki. Fallaci, Torańska” nie tylko pochłonie każdego czytelnika, ale i zachęci do wnikliwego zapoznania się z twórczością Teresy Torańskiej i Oriany Fallaci. Remigiusz Grzela zaraża swoich czytelników swoją ciekawością i chęcią poznania obu niezwykłych kobiet – od jego opowieści nie sposób się oderwać!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Podwójne życie reporterki. Fallaci, Torańska" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.