Poczet kochanek i metres władców Polski (Okładka miękka)

Poczet kochanek i metres władców Polski

Poczet kochanek i metres władców Polski (Okładka miękka)

Oferta specjalna -7%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • dowiesz się wielu ciekawych informacji o Mieszku I czy Bolesławie Chrobrym
  • poznasz losy królewskich kochanek
  • książka jest bogato ilustrowana

Kup na prezent
O metresach królów Anglii czy Francji napisano tomy, nakręcono wiele mniej lub bardziej udanych filmów, a w rolę królewskich faworyt wcielały się najpiękniejsze aktorki Hollywood, ze zjawiskową Polą Negri na czele. Tymczasem życie prywatne polskich królów, a zwłaszcza ich życie miłosne, jest wciąż traktowane po macoszemu. Kobiety życia polskich monarchów ciągle są w cieniu wielkich wydarzeń historycznych, choć niejednokrotnie miały na nie niemały wpływ.

Wśród królewskich kochanek zdarzały się postacie niezwykłe, obdarzone nie tylko wyjątkową urodą, ale także nieprzeciętną osobowością. I właśnie tym zapomnianym, często niedocenianym kobietom poświęcona jest niniejsza publikacja.

Książka opowiada o losach królewskich kochanek, począwszy od niemal legendarnych, tonących w mrokach historii nałożnic władców z dynastii Piastów, poprzez faworyty Jagiellonów i królów elekcyjnych, a kończąc na niebanalnych towarzyszkach życia ostatniego króla Polski - Stanisława Augusta, który z równie wielką pasją kolekcjonował dzieła sztuki, jak i piękne damy.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Poczet kochanek i metres władców Polski" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.