Po Syberii (Okładka miękka)

Po Syberii

Po Syberii (Okładka miękka)

Oferta specjalna -25%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • czytając książkę Colina Thubrona, możesz podróżować po Syberii bez wychodzenia z domu
  • po przeczytaniu książki sam na własne oczy zechcesz obejrzeć Syberię
  • to ponadczasowa opowieść o dwóch narodach i ich zawiłej historii, ukazanej z wielu perspektyw

Kup na prezent
Syberia opisana przez Thubrona okazuje się kwintesencją Rosji – na powierzchni resztki obozowych baraków sprzed 50 lat, a pod lodem mamuty zachowane tak, że można policzyć liście z ich ostatniego posiłku. I na przemian: jedno odmarza, a drugie zamarza. Thubron podróżuje po paradoksalnej krainie, która jednocześnie umiera i się odradza. Spod lodu wychodzi Kościół prawosławny, lokalne kultury, które miały stać się częścią jednego radzieckiego ludu, ale nie dały się do końca podporządkować, a zamarzają resztki sowieckiego imperium, stare obozy, instytuty badawcze i komunistyczne utopie budowane na wiecznej zmarzlinie.

Gdzieś pod lodem i pod Rosją kryje się jednak coś potężnego, jednolitego, co kolejne ustroje chcą pokonać lub przeobrazić, ale w końcu zawsze stają się tylko jego częścią.

Thubron stara się to opisać, pokazując fascynujące miejsca, bardziej i mniej znane. Podróż rozpoczyna w Jekaterynburgu, wspominając egzekucję rodziny carskiej, potem odwiedza m. in. Workutę, Akademgorodok pod Irkuckiem , jezioro Bajkał, syberyjski klasztor buddyjski, wreszcie Kołymę.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Po Syberii" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.