Plastusiowy pamiętnik (MP3)

Plastusiowy pamiętnik
„Plastuś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych oryginalnych postaci w polskiej literaturze. Ludzik stworzony przez Marię Kownacką przez lata towarzyszył kolejnym pokoleniom małych uczniów w poznawaniu i oswajaniu szkolnych realiów.

Wspaniała, ponadczasowa opowieść o Tosi i Plastusiu mieszkającym w jej szkolnym piórniku to teraz nie tylko książka Kownackiej i liczne adaptacje. „Plastusiowy pamiętnik” dostępny jest także w wersji audio – najbardziej przystępnej dzieciom formie opowiadania.

Przygody Plastusia, jego sympatyczni towarzysze z piórnika, a przede wszystkim szkolne życie Tosi, któremu wraz z jej przyborami i plastelinową maskotką wszyscy kibicujemy, to mądra i pełna zabawy rozrywka.

Nagranie wywoła uśmiech nie tylko na twarzach najmłodszych słuchaczy, ale również u tych, którzy pamiętają „Plastusiowy pamiętnik” jako szkolną lekturę, ale przede wszystkim jedną z ulubionych opowieści dzieciństwa.

To historia, która wspaniale obudza wyobraźnię, ale również uczy koleżeństwa. Polecamy wspaniałe nagranie „Plastusiowego pamiętnika” w interpretacji Joanny Pach. A miłośnikom twórczości Marii Kownackiej także inne audiobooki na podstawie jej książek: „Kukuryku na ręczniku” oraz „Rogasia z Doliny Roztoki”.

AUTOR

Maria Kownacka - polska pisarka, tłumaczka z jęz. rosyjskiego, autorka „Dziennika Dziecięcego” redagowanego w czasie powstania warszawskiego, scenariuszy przedstawień teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci. Współpracowała z czasopismem „Płomyk”, na łamach którego debiutowała w 1919 roku. Na wniosek dzieci została Kawalerem Orderu Uśmiechu. W roku 1979 w plebiscycie czytelników „Płomyka” otrzymała Orle Pióro.

Przed II wojną światową pisarka sprowadziła się do Warszawy na Żoliborz, na ulicę Słowackiego 5/13 m 74, gdzie obecnie znajduje się Izba Pamięci Marii Kownackiej, oddział Muzeum Książki Dziecięcej. W 1939 nabywa plac pod dom letniskowy w Łomiankach przy ul. Szpitalnej, jednak wybuch wojny i lata powojenne nie sprzyjały wzniesieniu tu domu. Dopiero w 1958 powstał tu domek letniskowy Plastusiowo, gdzie pisarka oddawała się swoim hobby – tkaniu gobelinów, wytwarzaniu miedzianej biżuterii, wyrobowi domowych przetworów, a także obserwacji ptaków, o których posiadała dużą wiedzę. W tym domu powstały m.in. „Na tropach węża Eskulapa”, czy „Za Żywopłotem”.

LEKTOR

Joanna Pach – polska aktorka filmowa i dubbingowa. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia przy słuchowiskach, a na stałe przy słuchowisku Matysiakowie – jako Małgosia Piekarska. Można ją oglądać w serialu Na dobre i na złe. Obdarzona niezwykłymi umiejętnościami głosowymi użyczyła głosu blisko 100 bohaterom seriali i filmów animowanych.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Plastusiowy pamiętnik" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.