Plastusiowy pamiętnik (MP3)

Plastusiowy pamiętnik
Tekst według książki Marii Kownackiej.

Tosia, uczennica pierwszej klasy nie jest być może postacią, którą wszyscy od razu skojarzą. Natomiast jeśli dopowiemy, że to właścicielka małego plastelinowego ludka i piórnika, w którym mieszkał, wszyscy od razu zrozumieją, ze to bohaterka „Plastusiowego pamiętnika”. Na podstawie tej znakomitej, uwielbianej przez dzieci i dorosłych książki Marii Kownackiej Elżbieta Bussold, autorka cenionych słuchowisk, przygotowała opracowanie, które posłużyło jako scenariusz do nagrania niniejszego audiobooka.

Odwiedzimy więc piórnik Tosi, poznamy nie tylko Plastusia, ale również jego przyjaciół: Gumkę Myszkę, Ołówek, Pędzelek, Długopis i Scyzoryk.

W role poszczególnych postaci wcielili się znakomici polscy aktorzy, między innymi Irena Kwiatkowska, Wiktor Zborowski i Maciej Damięcki. Całości nagrania dopełnia specjalnie skomponowane tło muzyczne.

„Plastusiowy pamiętnik” w wydaniu, które prezentujemy to klasyka tradycyjnych słuchowisk. Z pewnością większość dorosłych słyszało je już niegdyś w audycji radiowej lub odtwarzane z gramofonowej płyty. Teraz mamy okazję na trzy kwadranse wrócić do najpiękniejszych dźwiękowych wspomnień, a w tej sentymentalnej podróży może towarzyszyć nam kolejne pokolenie dzieci, które z pewnością polubią Tosię, Plastusia i jego towarzyszy ze szkolnego piórnika.

Elżbieta Bussold jest również autorką adaptacji innych tekstów, które stały się podstawą słuchowisk dla dzieci, między innymi baśni Andresena - „Calineczki” oraz „Opowieści o pra- pra- słoniu” Rudyarda Kiplinga.


Obsada:

Irena Kwiatkowska (Plastuś)

Monika Bezak (Tosia)

Iwa Młodnicka (Nauczycielka)

Ilona Kuśmierska (Kasia)

Danuta Przesmycka (Zosia)

Danuta Rastawicka (Gumka)

Joanna Sobieska (Pędzelek)

Włodzimierz Press (Ołówek)

Wiktor Zborowski (Długopis)

Jerzy Tkaczyk (Scyzoryk)

Maciej Damięcki (Łobuziak)

Muzyka - Ryszard Sielicki

Dyrygent - Romuald Miazga

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Plastusiowy pamiętnik" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.