Blueberry. Tom 3 - Chihuahua Pearl, człowiek wart 500 000 $, Trumienna ballada (Okładka twarda)

Blueberry. Tom 3 - Chihuahua Pearl, człowiek wart 500 000 $, Trumienna ballada

Blueberry. Tom 3 - Chihuahua Pearl, człowiek wart 500 000 $, Trumienna ballada (Okładka twarda)

Oferta specjalna -27%

Kup na prezent

Trzeci tom z wydawanej od kilku lat w Polsce mistrzowskiej serii o poruczniku Mike’u Blueberrym zawiera trzy odcinki, które łączy wątek ukrytego skarbu armii konfederackiej.

 

W 1865 r., w czasie wojny secesyjnej, po upadku Charlestonu, pułkownik Trevor na polecenie swego generała wywiózł wojenny skarbiec konfederatów do Meksyku. Miał go tam ukryć i strzec do czasu, gdy odwrócą się losy wojny. Niestety, oddział został w Meksyku zaatakowany, a pułkownik, zanim go internowano, w dramatycznych okolicznościach zdołał zakopać złoto w okolicach Tacomy.

 

Po uwolnieniu Trevor, aby czuwać nad skarbem konfederatów, zorganizował bandę, działającą w górach wokół miasta. Przypadkiem spotkana piosenkarka z saloonu, zwana Chihuahua Pearl, stała się dla niego źródłem informacji... A pewnego wieczoru, pod wpływem chandry i alkoholu, były pułkownik, zakochany w dziewczynie, pozwolił sobie na chwilę niedyskrecji... Nieco później Chihuahua Pearl potajemnie poślubiła Trevora... Ale ku jej wielkiemu zawodowi ten ostatni powrócił do uporczywego milczenia...

 

Kiedy Trevor i jego banda zostali schwytani przez pułkownika Lopeza, Chihuahua za obietnicę części skarbu zwróciła się do władz w Waszyngtonie. Jej zdaniem tylko one były zdolne przysłać szybką i skuteczną pomoc. To właśnie z tą misją porucznik Blueberry, z pomocą Mc Clure’a i Red Necka, został w tajemnicy wysłany do Meksyku.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Blueberry. Tom 3 - Chihuahua Pearl, człowiek wart 500 000 $, Trumienna ballada" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.