PLANETA LEMA. FELIETONY PONADCZASOWE (Okładka miękka)

PLANETA LEMA. FELIETONY PONADCZASOWE

PLANETA LEMA. FELIETONY PONADCZASOWE (Okładka miękka)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • Lem to wybitny polski twórca literatury fantastycznej
  • przeczytasz jego najlepsze felietony
  • dowiesz się, które prognozy Lema się sprawdziły
Kup na prezent

Pierwsze wydanie najlepszych felietonów Stanisława Lema.

 

Klasyk literatury fantastycznej, myśliciel, futurolog. Powieściopisarz, autor dyktand i w pewnym stopniu także rysownik. Kim jeszcze był Stanisław Lem?

Ta książka dowodzi, że krakowski pisarz mistrzostwo osiągnął w jeszcze jednej dziedzinie - w pisaniu felietonów.

 

Planeta LEMa to wybór najlepszych felietonów wybitnego twórcy. Imponuje w nich przede wszystkim skala podejmowanych tematów - znajdziemy tu teksty, które dotyczą socjologii, informatyki, rozwoju cywilizacji, polityki, historii, literatury... Zaskakujące, idące pod prąd komentarze Lema zaintrygują czytelników zainteresowanych polityką i historią. Z kolei miłośnicy literatury odnajdą wiele arcyciekawych interpretacji. I wreszcie to, z czym kojarzymy pisarza - futurologia. Jak wiele z prognoz Lema się sprawdziło? I czy, biorąc pod uwagę jego sceptycyzm i brak wiary w moralny postęp ludzkości, to nie powód do niepokoju?

 

Dlatego właśnie są to felietony najlepsze - wciąż aktualne, fascynujące i prowokujące do myślenia. Dodatkowo błyskotliwie napisane.

 

Książkę tworzą starannie wybrane felietony z wcześniej wydanych zbiorów Krótkie zwarcia, Moloch, Rasa drapieżców, Dylematy i Sex Wars.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"PLANETA LEMA. FELIETONY PONADCZASOWE" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.