Pigularz (MP3)

Pigularz
Audiobook na podstawie powieści, jaką Wacław Gąsiorowski stworzył na początku swojej kariery pisarskiej i publicystycznej. Zawierająca wątki autobiograficzne, traktująca o świecie farmaceutów opowieść to opis dawnego świata, który odszedł do przeszłości. Słuchając audiobooka, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że pomimo zmian technologicznych, historycznych i obyczajowych, ludzkie zachowania i przywary są niezmienne.

Lekko ironiczny, niepozbawiony humoru sposób przedstawienia postaci, na co wskazuje już tytuł „Pigularz”. Liczne szczegóły aptekarskiego rzemiosła – to wszystko na podstawie osobistych doświadczeń autora, który w młodości, w wieku 15 lat, przeszedł przeszkolenie farmaceutyczne i miał okazję z bliska obserwować opisywane środowisko.

Audiobook ukazał się w interpretacji Ryszarda Nadrowskiego.

W wersji audio dostępne są również inne publikacje Wacława Gąsiorowskiego, tym razem dotyczące ery napoleońskiej: „Rok 1809” oraz „Pani Walewska”.

Wacław Gąsiorowski znany również pod pseudonimem Wiesław Sclavus (1869-1939) powieściopisarz, publicysta i działacz polonijny i niepodległościowy. Za napisaną sztukę teatralną „Szare życie” otrzymał nagrodę Kuriera Warszawskiego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pigularz" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.