Piesek przydrożny (MP3)

Piesek przydrożny
Niezwykły audiobook z osobistymi, intymnymi tekstami noblisty.

Czesław Miłosz zawarł w „Piesku przydrożnym” właściwie dwie publikacje. Pierwsza część tomu składa się z medytacji, wierszy, krótkich rozważań na tematy związane z teologią, filozofią, ale również codziennością. Jest to zapis literackich i bardzo osobistych refleksji, które tworzą coś na kształt osobistego dziennika. W drugiej części, zatytułowanej „Tematy do odstąpienia” usłyszymy teksty publikowane w „Tygodniku powszechnym”, w których Miłosz przedstawia swoje pasje, fascynacje i dzieli się z czytelnikami niepokojami dotyczącymi dnia dzisiejszego.

Wysłuchując całości, możemy doszukać się w „Piesku przydrożnym” znamion artystycznego testamentu, jaki Czesław Miłosz chce przekazać słuchaczom.

Zastanawia się nad swoją rolą, rolą poety we współczesnym świecie, nad kondycją tego świata, relacją człowieka z Bogiem i relacjami międzyludzkimi.

To osobista, mądra, skłaniająca do osobistej refleksji książka, która w wersji audio została zinterpretowana przez Jerzego Zelnika.

Jako audiobooki ukazały się również inne publikacje Czesława Miłosza: „Rodzinna Europa”, „Zdobycie władzy” oraz „Dolina Issy”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Piesek przydrożny" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.