Pierwszy rok życia dziecka - Kontynuacja słynnego poradnika. W oczekiwaniu na dziecko. Wyd. 5 (Okładka miękka)

Pierwszy rok życia dziecka - Kontynuacja słynnego poradnika. W oczekiwaniu na dziecko. Wyd. 5

Pierwszy rok życia dziecka - Kontynuacja słynnego poradnika. W oczekiwaniu na dziecko. Wyd. 5 (Okładka miękka)

Oferta specjalna -38%
Kup na prezent
Pierwszy rok życia to niewątpliwie jeden z najważniejszych okresów rozwoju dziecka, rzutujący na całe jego późniejsze życie. To właśnie wtedy maluch bardzo szybko rośnie i przybiera na wadze, uczy się najpierw siadać, później raczkować, aż wreszcie chodzić. Z jego ust zaczynają padać także pierwsze proste słowa, będące początkiem dla późniejszego opanowania zdolności mowy. Ponadto niemowlę dokładnie poznaje wówczas swoich bliskich i tworzy z nimi silną więź. Pierwsze miesiące życia dziecka to czas dużych zmian również dla świeżo upieczonych rodziców, którzy po pojawieniu się noworodka w ich dotychczas uporządkowanym świecie mogą czuć się nieco zagubieni oraz wystraszeni, że nie sprostają nowej roli, a rodzicielstwo ich przerośnie.

W tym pięknym, ale również trudnym dla obu stron okresie bardzo pomocny będzie poradnik pod tytułem „Pierwszy rok życia dziecka”, który cieszy się ogromną popularnością już na całym świecie. Jego autorka, Heidi E. Murkoff, ekspertka w zakresie ciąży i rodzicielstwa, zdobyła rozgłos dzięki bestsellerowemu poradnikowi „W oczekiwaniu na dziecko”. „Pierwszy rok życia dziecka” jest jego kontynuacją, wydaną z myślą o tych rodzicach, którzy już powitali na świecie swoje dziecko i teraz poszukują odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania, a także cennych porad dotyczących wychowania i pielęgnacji niemowlęcia.

Poradnik Heidi E. Murkoff poprowadzi rodziców i opiekunów przez ten emocjonujący i pełen wyzwań pierwszy rok życia z dzieckiem. Teraz w nowym, zmienionym i poszerzonym wydaniu publikacji czytelnicy otrzymują kompleksowe źródło wiedzy na temat opieki nad niemowlęciem. Autorka głośnej publikacji prezentuje zupełnie nowe podejście do kwestii wychowania dzieci, podpierając swoje tezy najnowszymi badaniami naukowymi w zakresie m.in. żywienia oraz pielęgnacji. Wyzbyte z moralizatorskiego tonu porady są życzliwe i pełne empatii, a sama Heidi E. Murkoff wydaje się przy tym cierpliwym i profesjonalnym przewodnikiem. Co najważniejsze jednak – również doświadczonym, bo swoją słynną serię poradników autorka zaczęła pisać, będąc w ciąży, tuż przed narodzinami swojej córeczki. Rodzice mogą więc spodziewać się po publikacji nie tylko odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania, ale także przede wszystkim zrozumienia dla targających nimi obaw i wątpliwości.

W poradniku „Pierwszy rok życia dziecka” znajdują się rzetelne, ale także jasno i przystępnie opisane informacje, będące nieocenionymi wskazówkami w zakresie rozwoju dziecka, jaki następuje w okresie pierwszych dwunastu miesięcy jego życia, a także odżywiania i pielęgnacji niemowlęcia, chorób, szczepień ochronnych i wyboru lekarza dla malucha. Publikacja stanie się dla niedoświadczonych rodziców źródłem wiedzy na kluczowe tematy, jak bezpieczeństwo i zdrowie dziecka, ale również te nieco mniej poważne (choć również istotne!), np. wybór imienia, zasady podróżowania z maluchem czy zakupy artykułów przydatnych dla dziecka. Ponadto cenne porady w książce odnajdą nie tylko rodzice biologiczni, lecz również adopcyjni – specjalnie z myślą o tych drugich pojawiają się w niej zagadnienia odnośnie do adopcji.

„Pierwszy rok życia dziecka” to poradnik napisany nie tylko w sposób bardzo interesujący, lecz również szczegółowy. Każdemu zagadnieniu autorka poświęca wiele uwagi, starając się zwracać uwagę na to, co najważniejsze i jednocześnie nie pomijać tego, co mniej istotne, a równie absorbujące. Poradnik ma na celu nie tylko uświadomić rodziców w kwestii opieki nad dzieckiem, lecz również ich uspokoić i nauczyć cieszyć się najpiękniejszą rolą życia, jaką bez wątpienia jest rodzicielstwo.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pierwszy rok życia dziecka - Kontynuacja słynnego poradnika. W oczekiwaniu na dziecko. Wyd. 5" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.