Pierwsza podróż dookoła świata (MP3)

Pierwsza podróż dookoła świata
20 września 1519 roku z portu hiszpańskiego Sanlucar de Barrameda w śmiały rejs dookoła świata wyruszyło pięć statków. Były to flagowy „Trinidad”, na którym płynął dowódca wyprawy, admirał Ferdynand Magellan oraz „San Antonio”, „Santiago”, „Concepcion” i „Victoria”.

7 kwietnia 1521 roku statki Magellana kotwiczą koło bogatej wyspy Cebu, której król zgadza się przyjąć chrześcijaństwo. Tym samym Magellan – żeglarz i odkrywca – zamienia się w kolonizatora i misjonarza. Uniesiony ambicją wdaje się w zatargi między królami poszczególnych wysp archipelagu i wyrusza na tragiczną wyprawę na wyspę Matan. Od strzał i dzid nagich wojowników ginie pogromca największego z Oceanów – Pacyfiku.

Całą sławę i wszelkie honory zbiera Sebastian del Cano, który samotnym rejsem na „Victorii” z wynędzniałą 18-osobową załogą pokonuje przestrzeń dzielącą Moluki od Hiszpanii. Przywiózł nie tylko ładunek o olbrzymiej wartości, lecz także wiadomość, że wszystkie istniejące lądy na świecie oblewa dookoła jeden olbrzymi ocean.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pierwsza podróż dookoła świata" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.