Pięć lat kacetu (MP3)

Pięć lat kacetu
Druga cześć autobiografii Grzesiuka.

Druga, wydana po znakomicie przyjętym tomie „Boso, ale w ostrogach” część autobiograficznego cyklu Stanisława Grzesiuka. Tekst ukazał się po raz pierwszy na początku lat 60. poprzedniego wieku, u schyłku życia autora, został świetnie przyjęty i był wielokrotnie wznawiany.

Tym razem audiobook przenosi nas do czasów, które autor spędził w obozach koncentracyjnych w Mauthausen, Dachau i Gusen.

Opowiadane w „Pięciu latach kacetu” wydarzenia podane są w charakterystyczny dla niego sposób: z niezwykłym poczuciem humoru, dystansem do świata i tzw. cwaniactwem, rodem z warszawskiego Czerniakowa. Audiobook, pomimo że dotyczy trudnego okresu historii, II wojny światowej i osobistych, ciężkich doświadczeń autora, jest doskonałą rozrywką.

Kontynuacją autobiografii jest trzeci, zamykający cykl tom „Na marginesie życia” opowiadający o zmaganiach Grzesiuka z chorobą płuc, która była efektem pobytu w obozach.

Wszystkie tomy, w tym również „Pięć lat kacetu” ukazały się jako audiobooki we wspaniałej, docenionej przez słuchaczy interpretacji Arkadiusza Bazaka.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pięć lat kacetu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.