Pięć dysfunkcji pracy zespołowej (Okładka miękka)

Pięć dysfunkcji pracy zespołowej

Pięć dysfunkcji pracy zespołowej (Okładka miękka)

Kup na prezent
„Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” Patricka Lencioniego już od kilkunastu lat cieszy się statusem bestsellera i zaufaniem menedżerów na całym świecie. Nic dziwnego – publikacja ta to lektura obowiązkowa dla każdego, kto w swojej pracy zawodowej przewodzi zespołowi ludzi i pragnie dowiedzieć się, na czym polega skuteczne przywództwo. Teraz i Ty możesz zbudować zespół złożony z ludzi zaangażowanych w swoją pracę, darzących się nawzajem zaufaniem i wspólnie dążących do jednego, spójnego celu!

W swojej popularnej książce Patrick Lencioni roztacza przed swoimi czytelnikami opowieść – w zasadzie bajkę – w której motywem przewodnim jest przywództwo. Kathryn Petersen od niedawna sprawuje funkcję dyrektora generalnego firmy działającej pod szyldem DecisionTech. Kobieta staje przed niezwykle trudnym zadaniem, a to, jak się z niego wywiąże, zaważy na przyszłości całej organizacji. Kathryn musi bowiem w jakiś sposób doprowadzić do pojednania zespołu i zażegnania kryzysu, który całkowicie dezorganizuje pracę firmy. Lencioni przeprowadza swojego czytelnika przez wciągającą, angażującą, ale jednocześnie bardzo pouczającą opowieść, z której dowie się on, czy Kathryn osiągnie sukces i poprawi stosunki panujące między pracownikami, czy przeciwnie – odniesie porażkę i będzie zmuszona pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Wyzwanie, któremu musi stawić czoła, okaże się trudniejsze niż jakiekolwiek inne zadanie, z jakim miała do czynienia w swojej wieloletniej karierze zawodowej.

Między wierszami historii o DecisionTech Patrick Lencioni przeplata rady i wskazówki, które okażą się niezbędnym orężem w codziennych zmaganiach niejednego przywódcy i menedżera. Autor udowadnia, że stawać na czele zespołu ludzi może jedynie osoba, której nie brak zarówno odwagi, jak i sprytu oraz intuicji. Na tle opowieści Lencioni przedstawia tytułowych pięć dysfunkcji pracy zespołowej. Opracował ich wizualizację w postaci piramidy, w której każdy element ma wpływ na wszystkie pozostałe. Z bestsellerowej książki amerykańskiego specjalisty w zakresie zarządzania zespołem czytelnik dowie się, jak destrukcyjny wpływ na pracę zespołową mają brak zaufania pomiędzy członkami grupy, ich obawa przed wywołaniem konfliktu, brak zaangażowania w planowanie i realizację projektów, ich tendencja do unikania wzięcia na siebie odpowiedzialności za powierzone zadania, a także brak dbałości o efekt końcowy i wyniki całego zespołu.

„Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” to prawdziwa kopalnia bezcennej wiedzy, zarówno dla osób, które w swojej pracy sprawują pieczę nad zespołem ludzi, ale także dla osób zawodowo zajmujących się doradztwem i coachingiem biznesowym. Autor prezentuje w niej podzielony na etapy plan działań oraz przydatne techniki, które należy zastosować w swojej organizacji, by rozwiązać wszystkie swoje problemy, pokonać piętrzące się przeszkody i zbudować wokół siebie zespół ludzi, którzy są zmotywowani, darzą się nawzajem zaufaniem i wspólnie dążą do osiągnięcia tych samych celów. Dzięki temu, że Patrick Lencioni, w przeciwieństwie do autorów większości poradników o podobnej tematyce, przedstawił swoje wskazówki w formie ciekawego opowiadania o wciągającej akcji i fabule, są one zrozumiałe, łatwo przyswajalne i bez trudu trafią do każdego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pięć dysfunkcji pracy zespołowej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.