Pięć dysfunkcji pracy zespołowej (Okładka miękka)

Pięć dysfunkcji pracy zespołowej

Pięć dysfunkcji pracy zespołowej (Okładka miękka)

Oferta specjalna -38%
Kup na prezent
„Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” Patricka Lencioniego już od kilkunastu lat cieszy się statusem bestsellera i zaufaniem menedżerów na całym świecie. Nic dziwnego – publikacja ta to lektura obowiązkowa dla każdego, kto w swojej pracy zawodowej przewodzi zespołowi ludzi i pragnie dowiedzieć się, na czym polega skuteczne przywództwo. Teraz i Ty możesz zbudować zespół złożony z ludzi zaangażowanych w swoją pracę, darzących się nawzajem zaufaniem i wspólnie dążących do jednego, spójnego celu!

W swojej popularnej książce Patrick Lencioni roztacza przed swoimi czytelnikami opowieść – w zasadzie bajkę – w której motywem przewodnim jest przywództwo. Kathryn Petersen od niedawna sprawuje funkcję dyrektora generalnego firmy działającej pod szyldem DecisionTech. Kobieta staje przed niezwykle trudnym zadaniem, a to, jak się z niego wywiąże, zaważy na przyszłości całej organizacji. Kathryn musi bowiem w jakiś sposób doprowadzić do pojednania zespołu i zażegnania kryzysu, który całkowicie dezorganizuje pracę firmy. Lencioni przeprowadza swojego czytelnika przez wciągającą, angażującą, ale jednocześnie bardzo pouczającą opowieść, z której dowie się on, czy Kathryn osiągnie sukces i poprawi stosunki panujące między pracownikami, czy przeciwnie – odniesie porażkę i będzie zmuszona pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Wyzwanie, któremu musi stawić czoła, okaże się trudniejsze niż jakiekolwiek inne zadanie, z jakim miała do czynienia w swojej wieloletniej karierze zawodowej.

Między wierszami historii o DecisionTech Patrick Lencioni przeplata rady i wskazówki, które okażą się niezbędnym orężem w codziennych zmaganiach niejednego przywódcy i menedżera. Autor udowadnia, że stawać na czele zespołu ludzi może jedynie osoba, której nie brak zarówno odwagi, jak i sprytu oraz intuicji. Na tle opowieści Lencioni przedstawia tytułowych pięć dysfunkcji pracy zespołowej. Opracował ich wizualizację w postaci piramidy, w której każdy element ma wpływ na wszystkie pozostałe. Z bestsellerowej książki amerykańskiego specjalisty w zakresie zarządzania zespołem czytelnik dowie się, jak destrukcyjny wpływ na pracę zespołową mają brak zaufania pomiędzy członkami grupy, ich obawa przed wywołaniem konfliktu, brak zaangażowania w planowanie i realizację projektów, ich tendencja do unikania wzięcia na siebie odpowiedzialności za powierzone zadania, a także brak dbałości o efekt końcowy i wyniki całego zespołu.

„Pięć dysfunkcji pracy zespołowej” to prawdziwa kopalnia bezcennej wiedzy, zarówno dla osób, które w swojej pracy sprawują pieczę nad zespołem ludzi, ale także dla osób zawodowo zajmujących się doradztwem i coachingiem biznesowym. Autor prezentuje w niej podzielony na etapy plan działań oraz przydatne techniki, które należy zastosować w swojej organizacji, by rozwiązać wszystkie swoje problemy, pokonać piętrzące się przeszkody i zbudować wokół siebie zespół ludzi, którzy są zmotywowani, darzą się nawzajem zaufaniem i wspólnie dążą do osiągnięcia tych samych celów. Dzięki temu, że Patrick Lencioni, w przeciwieństwie do autorów większości poradników o podobnej tematyce, przedstawił swoje wskazówki w formie ciekawego opowiadania o wciągającej akcji i fabule, są one zrozumiałe, łatwo przyswajalne i bez trudu trafią do każdego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pięć dysfunkcji pracy zespołowej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.