Pictureka

Pictureka

Pictureka

Oferta specjalna -14%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • chcesz wykazać się refleksem i spostrzegawczością
  • to wspaniały pomysł na prezent
Kup na prezent
„Pictureka”, czyli odnajdź to szybko, odnajdź to pierwszy! To hasło stanowi ideę gry towarzyskiej produkcji Hasbro. Aby w nią zagrać, musisz wykazywać się spostrzegawczością, bystrością umysłu i szybkim refleksem. Nie jesteś wyposażony w przedstawiony pakiet startowy gracza? Spokojnie, bez problemu nauczysz się wiele w trakcie tej rozwojowej i zabawnej gry pełnej wyzwań i humoru!

W pudełku znajdziesz dziewięć dwustronnych plansz, kostkę do gry, pięćdziesiąt pięć kart zadań, klepsydrę i czytelną instrukcję użytkowania. Gra wyposażona jest w dwa możliwe warianty rozgrywki. Aby przygotować się do obrazkowej przygody, rozkładamy 9 kafelków z abstrakcyjnymi malunkami tak, aby tworzyły kwadrat. Następnie dzielimy wszystkie karty według kolorów: niebieskiego, czerwonego i zielonego. W tym momencie powinniśmy także ustalić nasze zasady. Czy będziemy szukać wyrazów środkowych, czy może pierwszych wyrazów z kart? W każdym przypadku będziemy mieli okazję poszukać na planszy ciekawych rzeczy! Zastanawiasz się, gdzie znajduje się na przykład „gadżet zaawansowany technologicznie”, „but”, „meble” lub „coś brzydkiego”? Masz okazję wykazać się bystrością i szybkością reakcji. W pobliżu trzymaj kostkę i klepsydrę, ponieważ będą w tej grze niezbędne. Karty zielone i czerwone obfitują w ciekawe słowa, a co z kartami koloru niebieskiego? Na nich narysowane są obrazki, które także należy odszukać na kaflach. Do każdego koloru kart dołączone są inne, ciekawe zasady.

Gra podzielona jest na kilka wariantów. Poza losowaniem obrazka i odszukiwaniem go na planszy kolejnym zadaniem gry jest rzut kostką i znalezienie określonej liczby obrazków na planszy, które pasują do danej kategorii, np. „meble” czy „zwierzęta lądowe”. Liczbę rysunków do odszukania determinuje liczba wyrzuconych oczek. Pilnujcie też klepsydry, bo czas mija w niej nieubłaganie szybko. Kolejną opcją do grania w „Picturekę” jest korzystanie z kart koloru czerwonego. W tym przypadku każdy z graczy bierze jeden kafelek i losuje kartę z wyrazem. Kto pierwszy znajdzie obrazek na planszy, ten wygrywa. „Pictureka” zawiera dwa warianty: 1. Runda w kółko – rozgrywanie zadań ze wszystkich kolorów, 2. Mish mash – kostka wskazuje, które karty będą w danej chwili rozgrywane. Kto wygrywa grę? Ten kto kieruje się znaną zasadą – kto pierwszy, ten lepszy! Ilu graczy może wspólnie się bawić? Minimalna liczba to już dwie osoby, a najmłodszy uczestnik powinien mieć minimum 6 lat.

Krzyknij „pictureka” i zostań królem spostrzegawczości! Ale uważaj na słowa, bo jeśli użycie hasła nie będzie uzasadnione, będziesz musiał oddać zdobytą kartę lub… wykonać zadanie wyznaczone przez pozostałych graczy. Jeśli poniesie ich wyobraźnia, będziesz musiał zaszczekać jak pies, zrobić 100 pompek lub zatańczyć. Wszystko zależy w tym momencie od nich, ale wygrana jest w Twoich rękach – a raczej oczach! Podejmij wyzwanie i wykaż się bystrością umysłu!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pictureka" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.