Persepolis (Okładka twarda)

Persepolis

Persepolis (Okładka twarda)

Oferta specjalna -24%
3.00 / 1 głosów

Jedna z najbardziej znanych i wielokrotnie nagradzanych powieści graficznych świata! Persepolis jest donośnym głosem sprzeciwu wobec narzuconego siłą religijnego reżimu. Autobiograficzna historia Marjane Satrapi ukazuje początek rewolucji islamskiej w Iranie, kilkuletni pobyt bohaterki w Wiedniu i wreszcie powrót do kraju.

Persepolis to dzieło uniwersalne, pełne niezwykle celnych obserwacji i obrazów, zabarwione zarówno humorem, jaki i ironią czy nostalgią. Przed patosem chroni je jednak poczucie dystansu autorki, wspaniale współgrające z czarno-białymi, często symbolicznymi ilustracjami.

Persepolis zostało wyróżnione nagrodą za scenariusz roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angouleme, a w 2007 r. powstała animowana adaptacja komiksu pod tym samym tytułem. Marjane Satrapi jest autorką komiksów i książek dla dzieci, reżyserką filmową i felietonistką. Mieszka w Paryżu.
 • 14 marca 2015 AgnesK,

  Poruszający

  Komiks, który wgniata w fotel szczerością, bezkompromisowością i (niestety) czasami smutkiem. Marjane, wychowana w Iranie, wyrwana i przeniesiona do ... czytaj >
  Komiks, który wgniata w fotel szczerością, bezkompromisowością i (niestety) czasami smutkiem. Marjane, wychowana w Iranie, wyrwana i przeniesiona do Europy, próbuje zachować własną tożsamość. To trudne, ale nie niemożliwe. To komiks, który warto mieć.

3.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1