Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach (Okładka twarda)

Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach

Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach (Okładka twarda)

Oferta specjalna -29%
Kup na prezent
Żył 93 lata (1922-2015). Nie sposób tu wymienić wszystkich jego honorowych tytułów, odznaczeń, książek i stanowisk politycznych. Był więziony w Auschwitz, w czasie wojny walczył w AK i pomagał Żydom, następnie stał się architektem dialogu polsko-niemieckiego. I nieustannie trzymały się go żarty. Marek Zając, znany dziennikarz i współpracownik Władysława Bartoszewskiego, w 93 anegdotach odsłania jego intrygujące oblicze i inspirującą osobowość.

Angela Merkel, Colin Powell, Jan Paweł II… - wielu bohaterów tej książki dobrze znamy, jednak jeszcze nigdy ich spotkania z Profesorem nie zostały przedstawione w tak barwny sposób. Każdy z obrazków to kolorowy kamyczek mozaiki składającej się na portret człowieka, który zmienił postrzeganie Polski w świecie.
Od rana do wieczora był w permanentnym biegu, jeszcze kończąc pracę i wsiadając do samochodu, Profesor popędzał swego kierowcę: - Panie Andrzeju, pędzimy jak dzikie tapiry! Do współpracowników zaś pokrzykiwał:- Zachowajcie czujność klasową! Trzymajcie się, za co możecie! Róbcie, jak uważacie, i uważajcie, jak robicie!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.