Paryska żona (Okładka miękka)

Paryska żona

Paryska żona (Okładka miękka)

Oferta specjalna -39%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz historię żony Ernesta Hemingwaya
  • uwielbiasz klimat Paryża i lat 20.
  • masz ochotę na solidną prozę obyczajową na kanwie prawdziwych wydarzeń

 

Kiedy się spotkali, pachniał burbonem, mydłem, tytoniem i wilgotną bawełną. Ich fascynacja była natychmiastowa i obustronna. Kilka miesięcy później byli już małżeństwem.


Ernest Hemingway i Hadley Richardson.


Los rzucił ich do magicznego Paryża lat dwudziestych: stolicy światowej bohemy, pełnej gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwała do białego rana. To tam, w atmosferze bogactwa i intensywności życia legendarnego „straconego pokolenia”, rozkwitała ich miłość.


Do chwili, gdy pojawiła się druga kobieta.


Ale to właśnie o Richardson pod koniec życia i po kolejnych małżeństwach Hemingway powiedział, że „wolałby umrzeć, niż zakochać się w kimś innym niż Hadley”.


To jest jej historia.Paryska żona, bestsellerowa powieść znakomitej pisarki Pauli McLain, to literacki hołd złożony Hadley Richardson, kobiecie o wyjątkowej osobowości i niezwykłym charakterze. Jej niezwykły głos prowadzi nas przez kręte uliczki Montparnasse’u i koleje dramatycznego związku z miłością jej życia, Ernestem Hemingwayem.
Paula McLain – amerykańska pisarka i poetka. Paryska żona niemal natychmiast stała się literackim wydarzeniem i przez wiele tygodni utrzymywała się na listach bestsellerów. Książka została wydana w kilkunastu krajach. Krytycy doceniają niezwykły talent autorki do budowania wielowymiarowych portretów niezwykłych kobiet, który McLain potwierdziła w swojej najnowszej powieści, Okrążyć słońce.


OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Paryska żona" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.