Parasol św. Piotra (MP3)

Parasol św. Piotra
Wersja audio jednej z najsłynniejszych węgierskich powieści. Autor tworzył w XIX wieku, a oprócz literatury angażował się także w politykę, co skłoniło go do refleksji na tematy dotyczące życia społecznego, jednostki uwikłanej w system i ograniczeń, jakie niesie ze sobą życie w zorganizowanej grupie. Kálmán Mikszáth doskonale sportretował społeczeństwo węgierskie przełomu wieków, a jego powieść, mimo że stworzona ponad sto lat temu, jest bardzo aktualna i można ja przyłożyć nie tylko do Węgier. Opisuje naturę ludzką i mechanizmy rządzące społeczeństwem,

„Parasol św. Piotra” to znakomita powieść, która łączy w sobie wątki obyczajowe i fantastyczne. Realizm łączy się tu z romantyczną fantazją.

Audiobook jest świetną okazją, aby sięgnąć po znakomitą, lekką, pełną subtelnego humoru lekturę i poznać twórczość uznanego, choć w Polsce mało znanego pisarza.

Nagranie zabierze nas co prawda do świata, którego już nie ma, ale którym rządzą prawa uniwersalne. To przenikliwa historia, w której uważny słuchacz znajdzie wiele elementów ponadczasowych.

Mikszáth Kálmán (1847-1910) to najsłynniejszy węgierski pisarz XIX wieku. Odegrał znaczącą rolę w życiu literackim Węgier. Był również zaangażowany w działalność polityczną, od 1887 roku był posłem do parlamentu, reprezentując partię liberalną. W utworach pełnych humoru i anegdot swobodnie przechodził od realizmu do romantycznej fantazji. Był doskonałym obserwatorem otaczającej go rzeczywistości, co pozwoliło mu na znakomite, satyryczne sportretowanie społeczeństwa węgierskiego zarówno niższych, jak i wyższych sfer.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Parasol św. Piotra" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.