Papieże i seks (Okładka miękka)

Papieże i seks

Papieże i seks (Okładka miękka)

Oferta specjalna -7%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • Eric Frattini wyciągnął na światło dzienne kilka historii papieży zamieszanych w afery seksualne
  • książką, która porusza temat stosunku Kościoła do seksu i celibatu
  • porusza bardzo ciekawą i wrażliwą tematykę

"Papieże i seks" to wynik wieloletnich badań nad historią Kościoła katolickiego, dzieło oparte na historycznych dokumentach, podbudowane bibliografią obejmującą dziesiątki auto-rów, historyków i znawców tematu, poświęcone nauce – i praktyce – Kościoła w odniesieniu do seksu, małżeństwa i celibatu. Nie jest to bowiem obrazoburczy poczet zdeprawowanych papieży, lecz raczej bezpruderyjny obraz przywódców Kościoła w zmieniających się czasach i obyczajach.

Eric Frattini kreśli chronologiczny poczet papieży, począwszy od św. Piotra po Bene-dykta XVI, zwracając uwagę na ich stosunek do seksu. Spór o to, czy kapłani powinni się żenić, trwał – i nadal trwa – od wieków. Papież, najwyższy autorytet moralny, wyznaczał to, co jest dozwolone, a co nie. Niektórzy papieże, sami posiadający konkubiny, nakazywali celibat kleru, którego złamanie było surowo karane.
Frattini poświęca również wiele uwagi obecnej nauce Kościoła, uważając, że dogmaty nakazujące celibat i zakazujące kontrolę urodzeń są przyczyną wielu nadużyć i problemów, przed jakimi staje dzisiejszy Kościół katolicki.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Papieże i seks" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.