Pamięci Pawła Bergera (CD)

Pamięci Pawła Bergera

Pamięci Pawła Bergera (CD)

Dżem

Dżem

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • oto klasyka polskiego bluesa
 • posłuchasz legendarnych już utworów
 • lubisz Dżem. W każdej postaci!

Kup na prezent
 • 27 stycznia to jeden z najważniejszych dni w historii Dżemu.

  27 stycznia 2005 bus wiozący zespół z Rzeszowa wypadł nad ranem z autostrady pod Jaworznem, w wyniku czego obrażeniom ulegli wszyscy pasażerowie, a dla Pawła Bergera te obrażenia okazały się śmiertelne.

  27 stycznia 2006 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się specjalny koncert pamięci pianisty, kompozytora, współzałożyciela Dżemu i – jak mówią o nim wszyscy – wspaniałego kolegi. Koncert był specjalny przede wszystkim dlatego, że zgromadził duże grono mistrzów klawiatury – Wojciecha Karolaka, braci Józefa i Jana Skrzeków, Rafała Rękosiewicza, Krzysztofa Głucha (trzej ostatni to starzy współpracownicy grupy, ale dwaj pierwsi wcześniej z nią nie grali), a przy klawiszach zasiadł nawet aktualny wokalista zespołu, Maciej Balcar. Ale wielu było także wokalistów – oprócz Balcara jego poprzednik w Dżemie, Jacek Dewódzki, oraz syn pierwszego frontmana, Sebastian Riedel. A gościom towarzyszył oczywiście sam Dżem w czasem starych, czasem nowszych, ale zawsze znakomitych utworach własnych.

  27 stycznia 2007 ukazuje się na dwóch dyskach zapis koncertu dla Pawła Bergera. To druga, po dedykowanemu Riedlowi „Liście do R. na 12 głosów”, tego typu pozycja specjalna w dorobku grupy. Miejmy nadzieję, że na długo ostatnia.
 • CD1:

  1. W drodze do nieba
  2. Mała Aleja Róż
  3. Dzikość mego serca
  4. Człowieku co się z Tobą dzieje
  5. Cała w trawie
  6. Oh, słodka
  7. Jesiony
  8. Modlitwa III – pozwól mi

  CD2:

  1. Zapal świeczkę
  2. Magazyn Mód
  3. Najemnik III
  4. Powiedz czy słyszysz
  5. Sen o Victorii
  6. Niewinni i ja cz. I i II
  7. Skazany na bluesa
  8. Autsajder

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pamięci Pawła Bergera" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.