Pajęczyna strachu (ebook) (do pobrania)

Pajęczyna strachu (ebook)

Zobacz, jak może wyglądać piekło…


Beata i Ewa, pracujące dorywczo w Berlinie, przypadkowo stają się świadkami gangsterskiej egzekucji. Jedna z nich zostaje pojmana przez sprawców i uwięziona w domu publicznym kontrolowanym przez mafię. Drugiej udaje się uciec z miejsca zbrodni i wrócić do Polski, ale już nigdy nie będzie mogła spać spokojnie. Przestępcy mają powody, by ją ścigać. Nie tylko dlatego, że widziała ich twarze. W torbie, którą przypadkowo zabrała z willi zamordowanego biznesmena, są mafijne pieniądze…


Trzymająca w napięciu powieść o policjantach i gangsterach, z których wielu istnieje naprawdę, ale też o zwykłych ludziach, których losy przez przypadek skrzyżowały się z interesami półświatka. Osnuta na kanwie dramatu nastolatki, która nie podejrzewała, że jej pracodawczyni działa w gangu handlarzy ludźmi.


Coraz częściej ofiarami werbunku i uprowadzeń stają się dziewczęta z dobrych domów i dojrzałe kobiety szukające miłości za pośrednictwem Internetu. Oprawcy mają miłe twarze, dobre maniery, wzbudzają zaufanie. W rzeczywistości nie cofną się przed największym okrucieństwem.

Ewa Ornacka (ur. 1964), dziennikarka z portowego Szczecina, gdzie na przełomie lat 80. i 90. rodziła się tzw. polska mafia. Obserwowała ją i opisywała m.in. na łamach „Prawa i Życia”, „Wprost” i w „Newsweeku”. W 2003 roku przekonała najsłynniejszego z przestępczych bossów, Jarosława S. ps. Masa, by po raz pierwszy publicznie opowiedział o grupie pruszkowskiej. Tak powstał pionierski serial dokumentalny dla TVN pt. Alfabet mafii, a rok później ukazała się książka pod tym samym tytułem, której jest współautorką. Napisała scenariusz cyklu dokumentalnego „Zbrodnie niedoskonałe” i do filmu Świadek w reż. Andrzeja Kostenki oraz reportaże o tematyce mafijnej, emitowane w TVP i TVN. W 2011 roku wydała książkę Tajemnice zbrodni – reporterską rekonstrukcję pracy ekip kryminalnych ścigających zabójców, w 2013 REBIS opublikował jej Nowy alfabet mafii, który już po trzech tygodniach stał się bestsellerem, a dwa lata później zbiór opowiadań o kobietach, które rzuciły wyzwanie policji, sądom i mafii, pt. Wojny kobiet (współautorem dwóch ostatnich jest Piotr Pytlakowski). Grożono jej śmiercią, dlatego w 2007 roku Centralne Biuro Śledcze objęło ją ochroną. Za odwagę w demaskowaniu mafijnych powiązań koledzy po fachu (SDRP) nagrodzili ją „Srebrną Kaczką”.

Karolina Szymczyk-Majchrzak (ur. 1977), warszawianka. Z wykształcenia reżyser teatralny, z wyboru scenarzystka. Od kilku lat związana z zespołem scenariuszowym jednego z najpopularniejszych w Polsce seriali wszech czasów, Na dobre i na złe, współautorka adaptacji serialu kryminalnego Krew z krwi (cz. I i II). Wyreżyserowała kilkanaście spektakli w teatrach w całej Polsce, w tym w teatrze Bagatela w Krakowie, Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Powszechnym w Radomiu i Teatrze Narodowym, Scena przy Wierzbowej. Laureatka głównej nagrody za najlepszy spektakl na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, w 2002 roku, za spektakl Łoże. W 2006 roku jej scenariusz fabularny Rozmowy nocą został uhonorowany prestiżową nagrodą w konkursie Hartley-Merrill. Decyzją publiczności zdobyła główną nagrodę na IV Festiwalu Sztuk Odważnych za dramat (debiut) Rozmowy nocą.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pajęczyna strachu (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.