OWADY I S-KA (CD)

OWADY I S-KA

OWADY I S-KA (CD)

Krysek Jagoda & Co.

Krysek Jagoda & Co.

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to jedyna płyta oferująca blues specjalnie dla dzieci!
 • proste teksty i bluesowe melodie to dobry sposób by pokazać dziecku świat przyrody
 • jest to płyta, przy której dzieci nie będą się nudzić

 • Na sklepowej półce z płytami dla najmłodszych znajdziemy szereg wydawnictw z muzyką dla dzieci. Są płyty z piosenkami (różnymi), są płyty z klasyką, są audiobooki…. ale teraz nadchodzi era bluesa. Bluesa dla dzieci.

  Czy znacie Jagodę Krystek? Nie? Koniecznie musicie ją poznać!
  Jagoda czuje bluesa, to pewne! Ta 7 latka ma go we krwi. Jej tata jest wokalistą i gitarzystą w warszawskiej grupie rockowo-bluesowej 2Late, tak więc od najmłodszych lat nasiąkała dźwiękami i rytmem, a wiadomo „czym skorupka….”.

  Jagoda, wspólnie z siostrami i tatą nagrali płytę, dzięki której na chwilę zagościmy na łące i nad rzeką. Tam poznamy sympatycznych bohaterów jej piosenek – Biedronkę, Stonogę, Pszczółkę, Mrówkę, Pajączka, Żuczka, Konika polnego, Żabkę, Bociana, Komara, Ślimaka, Bobra Hieronima, Ważkę, Płotkę Zenobię & Szczupaka. Proste teksty i bluesowe melodie to dobry sposób by pokazać dziecku świat przyrody. Dużą zaletą płyty jest także fakt, że przy tworzeniu piosenek wykorzystano ‘żywe’ instrumenty, np. gitarę, skrzypce, perkusję, banjo.

  Jak powstała płyta?
  To był przypadek…..
  Zaczęło się od wymagającej czytelniczki, czyli Jagody właśnie. Mama czytała jej bajkę ale mimo, że była ładnie ilustrowana to jednak treść nie była w stanie zainteresować małej słuchaczki. Zdecydowałem wtedy, że napiszę muzykę, ale do swojego własnego tekstu. Pierwszą myślą, która mi wpadła do głowy to była Biedronka-nie wiem dlaczego akurat pomyślałem o niej, ale tak to jest z pisaniem piosenek-wpada jakaś myśl i nie chce się odczepić. Inna sprawa, że zwierzęta zwłaszcza nieco upersonifikowane zawsze najlepiej przemawiają do wyobraźni dzieci.

  Dosyć szybko uporałem się z tekstem i muzyką. Stwierdziłem też, że skoro już jest Biedronka to musi mieć towarzystwo. I tak wymyśliłem sobie kilka kolejnych postaci-owadów żyjących we wspólnym ekosystemie. Były to kolejno: pszczółka, mrówki, pajączek, konik polny, żuczek, stonoga. Starałem się znaleźć jakieś typowe, charakterystyczne dla każdego z tych owadów cechy, starając się jednocześnie opowiedzieć o każdym z nich osobną historię, nie do końca realistyczną. I tak powstał pajączek wege, który marnie skończył, konik polny porównywany do akrobaty-cyrkowca itd. Chciałem żeby było śmiesznie i jednocześnie niebanalnie.

  W związku z faktem, że wszystkie te owady mieszkają wśród traw, nazwałem tę serię "Na łące". Nie poprzestałem jednak na niej i wkrótce napisałem II serię pt. "Nad rzeką", gdzie w oparciu o podobną konwencję wystąpiły: żabka, bocian, komar, ślimak, bóbr, ważka i płotka ze szczupakiem.

  W kwestii stylistyki muzycznej, sięgnąłem do najbliższych mojemu sercu gatunków muzycznych czyli do bluesa, rocka, country. Marzy mi się abym mógł nimi wspólnie z moimi córkami zarazić i oczarować wszystkie dzieci, które będą słuchać piosenek zawartych na płycie. Z braku propozycji graficznych wzięliśmy sprawy w swoje ręce i Martyna przy drobnej pomocy swoich dwóch sióstr stworzyła ilustracje do wszystkich 14 opowieści.

 • 1. Biedronka
  2. Pszczółka
  3. Mrówki
  4. Pajączek
  5. Żuczek
  6. Stonoga
  7. Konik polny
  8. Żabka
  9. Bocian
  10. Komar
  11. Ślimak
  12. Bóbr Hieronim
  13. Ważka
  14. Płotka Zenobia & Szczupak

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"OWADY I S-KA" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.