Ósme życie. Dla Brilki (Okładka twarda)

Ósme życie. Dla Brilki

Ósme życie. Dla Brilki (Okładka twarda)

Oferta specjalna -27%
Kup na prezent
Nino Haratischwili – pochodząca z Gruzji, a mieszkająca i tworząca w Niemczech pisarka – jest autorką niezwykłą nie tylko dlatego, że przybliża gruzińskich autorów młodego pokolenia polskiemu czytelnikowi. Trudno się nią nie zachwycać również mając na uwadze to, że w swojej twórczości sięga po gatunek trudny, wymagający, a przecież tak lubiany – monumentalną prozę realistyczną.

„Ósme życie” to piękna, wzruszająca i wielowymiarowa saga rodzinna, która zaczyna się na początku dwudziestego wieku. To właśnie wówczas, pewnej zimowej nocy, na świat przychodzi Stazja – dziecko najsłynniejszego w Rosji czasów caratu gruzińskiego wytwórcy czekolady. I choć w momencie urodzin wydaje się, że Stazji sprzyjają gwiazdy, a jej przeznaczeniem będzie długie, szczęśliwe życie z dala od trosk, szybko okazuje się, że dziewczynka będzie musiała walczyć o swoje szczęście nie tylko z otoczeniem, ale i z historią.

Na kartach powieści poznajemy losy kolejnych pokoleń rodziny Stazji i wraz z nią i jej krewnymi uczestniczymy w wydarzeniach o kluczowym znaczeniu tak dla historii Gruzji i Rosji, jak i Europy i świata. Wielka Wojna, rewolucja październikowa, czy druga wojna światowa stają się bohaterami „Ósmego życia” w stopniu wcale nie mniejszym niż Stazja i jej najbliżsi, a choć powieść liczy sobie ponad 600 stron, czyta się ją niemal jednym tchem nie chcąc rozstać się z gruzińską rodziną, której członków los rzuca od wybrzeży Morza Czarnego po Londyn, Paryż i Berlin.
Oprawa twarda

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ósme życie. Dla Brilki" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.