Orso (MP3)

Orso
Henryk Sienkiewicz znany jest głównie ze swoich obszernych powieści. Ale tworzył również krótkie utwory, które wielu słuchaczy miało okazję poznać jeszcze w czasach szkolnych, bo nowele tego autora to pozycje od lat należące do kanonu lektur szkolnych.

Jedną z takich opowieści jest „Orso” - teraz, dzięki wydawnictwu Promatek mamy okazję zapoznać się z treścią tej niezwykłej historii także w wersji audio.

„Orso” to nagranie, które przenosi słuchaczy do Stanów Zjednoczonych. Bohaterem jest młody chłopak, tytułowy Orso, który wsytępuje w cyrku. Słuchacze będą mieli możliwość poznania losów zdolnego chłopca i jego partnerki, slicznej Jenny, którzy nie chcą dłużej znosić złego traktowania ze strony właściciela cyrku, niejakiego Hirscha.

Tą mądra, choć smutka opowieść, która stanowi refleksję Sienkiewicza z czasów, gdy podróżował za ocean, również na zachód, wówczas dziki zachód.

W kolekcji „Biblioteczka ucznia” ukazały się również audiobooki z innymi nowelami autora, między innymi „Jamioł” i „Sachem”.

„Orso” w wersji audio czyta Marcin Nowakowski.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Orso" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.