Oro (Okładka miękka)

Oro

Oro (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Kup na prezent
Jeśli:
  • traktują cię jak dziecko
  • nie widzą w tobie człowieka
  • jesteś samotny
  • przestałeś wierzyć w miłość
  • nie masz rodziny, albo twoi bliscy to wilki
  • chcesz przeżyć coś niezwykłego
– spotkaj się z Oro.

Lena nie jest zwyczajną nastolatką. Jest podopieczną domu dziecka i niestety każda rodzina zastępcza do której trafia, odsyła ją z powrotem. Nikt nie wie o tym, że Lena ma niezwykły dar. Potrafi rozmawiać z przedmiotami. Rozumie ich nastroje, wysłuchuje ich opowiadań, a nawet pomaga im w rozwiązywaniu dylematów. Kiedy kolejna rodzina zwraca Lenę do ośrodka, ta zupełnie zamyka się w sobie i traci ochotę na marzenia o szczęśliwym domu. Jednak pewnego dnia do drzwi ośrodka puka z pozoru zwyczajna para. Sympatyczna, nieco pulchna kobieta o uroczym uśmiechu i jej mąż Roman. Lena nie wie, że trafi do domu, w którym aż roi się od dziwnych adoptowanych dzieciaków, które w niestandardowy sposób odmienią jej życie. Są to malutki Oko, Iskra z ADHD, bystry Memory, zamknięty w sobie Arnold oraz dużych rozmiarów Cienka.

Lena musi pokonać w sobie uprzedzenia i lęki, aby życie w tak licznej rodzinie przestało ją przerażać. Nie jest to dla niej łatwe. Dzieciaki są pełne życia, wiążą ich bardzo silne relacje i wzajemnie pomagają sobie we wszystkim. Typowa, szczęśliwa i głośna rodzina.

Początkowo Lena się buntuje, bojąc się odrzucenia. Ba! Jest nawet pewna, że do tego dojdzie. I wtedy w szafie pojawia się Oro. Chłopak, którego tylko Lena widzi i słyszy. Chłopak, który zmieni jej życie, otworzy umysł, nauczy kochać innych i poukładać życie w jedną spójną całość.

Kto wybiera samotność, nigdy nie jest sam.
Tak działa tego rodzaju magia, która obywa się bez magii. Pojawia się dokładnie wtedy, gdy jest potrzebna. I zostaje jeszcze długo po tym, kiedy skończysz czytać tę książkę. Jest jak odbicie w lustrze, które zaczyna żyć własnym życiem.
Stań mu naprzeciw!Marcel A. Marcel – to dźwięczny jak Oro i tak jak on intrygujący i niewidzialny pseudonim, za którym ukryły się dwie autorki:

Dana Łukasińska – dramatopisarka, scenarzystka, dramaturg, script doctor. Autorka sztuk teatralnych i słuchowisk: Agata szuka pracy, Strøkne Ann, Bazuka, Olga. Eine charmante Frau, Hibakusha, Wariacje z powtórzeniami, scenariuszy wybranych odcinków serialu Włatcy móch, powieści Piąta pora roku. Uczestniczka Laboratorium Dramatu, Laboratorium Scenariuszowego (PISF), Konserwatorium Noweli Filmowej (PISF), Forum Dramaturgicznego (Instytut Teatralny).

Olga Sawicka – aktorka teatrów warszawskich, wykładowczyni w Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser dubbingu (m.in. Harry Potter, Epoka lodowcowa), współscenarzystka seriali telewizyjnych Teraz albo nigdy, Samo życie. Oro to jej debiut powieściowy.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Oro" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.