Operacja "Bernhard" (MP3)

Operacja "Bernhard"
Audiobook „Operacja Bernhard” to kolejna książka audio w popularnej serii z tygrysem.

Tym razem Jurij Wołkoński opowiada historię szalonej, ale i tajemniczej operacji, którą wymyślił i wprowadził w życie Reinhard Heydrich, w czasie II wojny światowej Szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy. W audiobooku usłyszymy historię jednego z największych fałszerstw w historii, drukowania przez Niemców angielskich banknotów. Działania te nie tylko miały osłabić brytyjską gospodarkę, i tak poważnie nadszarpniętą przez działania wojenne, ale również pomóc w sfinansowaniu między innymi takich akcji nazistów, jak odbicie Mussoliniego.

To opowieść, która trzyma słuchacza w napięciu od początku do końca, ale również opowieść oparta na rzetelnych informacjach, źródłach historycznych i z dużą dozą konkretnych faktów: liczb, miejsc, nazwisk. Kulisy tej operacji do dziś pozostają nie do końca odkryte, nawet długo po wojnie wywiady różnych państw próbowały dotrzeć do wykonawców pomysłu Heydricha, a badacze historii wskazują kilka miejsc w Europie, które być może kryją rozwiązania zagadek.

Audiobook czyta Andrzej Krusiewicz.

Oprócz „Operacji Bernhard” można posłuchać również innych publikacji Jurija Wołkońskiego, które także zostały wydane w serii z tygrysem: „Lista Kerstena” oraz „Spirala nienawiści”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Operacja "Bernhard"" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.