Ojcobójca (Okładka miękka)

Ojcobójca

Ojcobójca (Okładka miękka)

Oferta specjalna -17%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • przedstawia kryminał bez oczywistego rozwiązania
  • opisuje historię procesu słynnego fotografa Filipa Halsmanna
  • "Martin Pollack opowiada z precyzją namiętnego historyka i wyobraźnią pisarza." Christoph Ransmayr

Kup na prezent
Fotografie Filipa Halsmanna wiszą dziś we wszystkich największych galeriach świata. Autor portretów Alberta Einsteina, Salvadora Dalego, Marca Chagalla, Johna F. Kennedy’ego, Marylin Monroe i Alfreda Hitchcocka, twórca ponad 100 okładek dla magazynu „Life”, w 1958 został uznany przez „Popular Photography” za jednego z dziesięciu najlepszych fotografów świata, co postawiło go w jednym rzędzie z takimi sławami jak Irving Penn, Henri Cartier-Bresson, Ansel Adams czy Alfred Eisenstaedt.

Nie zawsze jednak los sprzyjał Halsmannowi. Na całym jego życiu zaważyła śmierć ojca. 10 września 1928 roku Morduch Max Halsmann – 48-letni dentysta z Rygi – zginął podczas wspinaczki górskiej w Dolinie Ziller w Tyrolu.

"Okoliczności śmierci dentysty z Rygi, Morducha Halsmanna, są tak niezwykłe i zagadkowe, a relacja Martina Pollacka o całej sprawie tak wciągająca, że nie sposób przerwać lektury tej książki. W miarę jak rozwija się jej akcja, rośnie napięcie, jest coraz więcej niewiadomych, a my - czytelnicy - bezwiednie staramy się włączyć do śledztwa i znaleźć odpowiedź na trudne pytanie - jak doszło do tej śmierci?"
Ryszard Kapuściński

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ojcobójca" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.