Ogień i krew. Część 1 (Okładka twarda)

Ogień i krew. Część 1

Ogień i krew. Część 1 (Okładka twarda)

Oferta specjalna -30%
Kup na prezent
Ogień i krew. Część 1” to fascynująca książka autorstwa samego George’a R.R. Martina, która przybliża czytelnikom historię świata znanego już z bestsellerowej serii powieści fantasy „Pieśń lodu i ognia”. Jednak opowieść ta przenosi czytelników do Westeros czasów znacznie odleglejszych, na trzysta lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”, kiedy to na tronie zasiadał wspaniały ród Targaryenów, a po świecie chodziły smoki…

Zaledwie jedna rodzina smoczych lordów przetrwała słynną zagładę Valyrii. Targaryenowie osiedlili się wówczas na Smoczej Skale, w swojej dawnej siedzibie, gdzie żyli na długo przed tym, jak obrali sobie za cel podporządkowanie sobie całego Westeros. W „Ogniu i krwi” podążamy śladami legendarnego Aegona Zdobywcy, na którego polecenie wykuty został Żelazny Tron, a następnie wsłuchujemy się w krwawą i okrutną opowieść o jego następcach, którzy walczyli o utrzymanie swojego panowania nad kontynentem. Sztuka ta udawała im się przez wieki – aż do momentu, gdy rozpętała się tragiczna w skutkach wojna domowa, która doprowadziła do niemal całkowitej zagłady tego znamienitego onegdaj rodu.

„Ogień i krew” to książka, która – podobnie jak „Silmarillion” w twórczości J.R.R. Tolkiena – stanowi swoistą kronikę najdawniejszej historii Westeros i jego Siedmiu Królestw. Spisanie tych historii George R.R. Martin przypisuje pewnemu arcymaesterowi z Cytadeli, który spędził wiele lat na studiowaniu prastarych zapisków, by znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Jak wyglądało Westeros, kiedy stąpały po nim smoki? Jakie niebezpieczeństwa czyhały na odwiedzających Valyrię po Zagładzie? Jaki był prawdziwy przebieg Tańca Smoków? Jakimi okrucieństwami wsławił się król Maegor Okrutny? I wreszcie: dlaczego wielki Aegon Zdobywca nigdy nie zdołał objąć panowania nad Dorne?
„Ogień i krew” to zapierająca dech w piersiach opowieść o fantastycznym świecie, opisywanym przez George’a R.R. Martina w każdym, najmniejszym nawet szczególe od ponad dwudziestu lat. Tę epicką historię uświetnił kilkudziesięcioma czarno-białymi ilustracjami znany rysownik Doug Wheatley.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ogień i krew. Część 1" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.