O czym szumią drzewa (Okładka twarda)

O czym szumią drzewa

O czym szumią drzewa (Okładka twarda)

Oferta specjalna -32%
Kup na prezent
Poznaj las takim, jaki jest naprawdę – z wszystkimi jego fascynującymi tajemnicami na czele! Jeśli kiedykolwiek w swoim życiu pomyślałeś, że drzewa nie mogą być interesujące, Peter Wohlleben udowodni Ci, jak bardzo się myliłeś. A las... Cóż, las już nigdy nie będzie dla Ciebie jedynie lasem.

Tylko z pozoru niewiele się tam dzieje. Miękka ściółka wycisza każdy, nawet najdrobniejszy krok, jednak gdy nadstawisz uszu, z pewnością dotrą do Ciebie najgłębiej skrywane tajemnice i najbardziej porywające opowieści ze świata drzew. Nie bój się przestąpić progu lasu i wejść dalej, aby stawić czoła niesamowitej przygodzie, jaka za chwila rozegra się z Twoim udziałem. Miłej zabawy i niezapomnianych wrażeń, leśny odkrywco!

Jak wygląda codzienne życie drzew? W jaki sposób oddychają, piją i pną się do góry? Czy, podobnie jak my, przywiązują wagę do swojego wyglądu zewnętrznego? Czy pośród ich społeczności – tej całej skomplikowanej sieci powiązań – zdarzają się samotnicy z wyboru? Okazuje się, że drzewa mogą mieć z nami znacznie więcej wspólnego, niż by nam się to mogło wydawać! Nawet jeśli początkowo całkiem absurdalne wydadzą Ci się pytania o pryszcze albo nadwagę pni, to szybko odkryjesz, że są one w pełni zasadne!

Drzewa to absolutnie niesamowite istoty, choć są tak często bagatelizowane przez ludzi. Nasze mylne przekonania o ich braku wyjątkowości prowadzą do stosunkowo niewielkiej wiedzy na ich temat. Tymczasem, tak samo jak wszystkie inne żyjące stworzenia, one również prowadzą interesującą egzystencję, budując mniej lub bardziej rozbudowane życie towarzyskie, rodzinne i społeczne! Obserwacje Petera Wohllebena na temat leśnej flory składają się na niewiarygodną opowieść o świecie, który istnieje obok nas, a jednak wciąż pozostaje dla nas zupełnie nieznany.

Dowiedz się, skąd się biorą drzewne dzieci oraz czy, tak jak wszystkie inne, również uczęszczają one do szkoły. Poznaj największe obawy niektórych drzew, a następnie przyjrzyj się bliżej nieustraszonym leśnym śmiałkom. Zgłąb tajniki mowy drzew i wysłuchaj ich najbardziej intrygujących opowieści. Nocą natomiast będziesz mógł z ukrycia obserwować sekretne życie swoich nowych przyjaciół. Gdy poznasz już największe i najbardziej fascynujące tajemnice drzew, Peter Wohlleben wprowadzi Cię również do świata pozostałych, nie mniej interesujących mieszkańców lasu – ptaków, żbików, jeleni, saren dzików, niezliczonej rzeszy owadów... Pośród nich czeka na Ciebie mnóstwo wspaniałych i zaskakujących przygód! Nie zwlekaj zatem z wizytą w lesie! Wspólnie z autorem znajdź odpowiedź na niezwykle ciekawe, postawione w tytule pytanie – „O czym szumią drzewa?”!

Peter Wohlleben to urodzony w 1964 roku w Bonn niemiecki autor książek, a z zawodu i zamiłowania również leśnik. Swoją twórczość poświęca on swojej największej pasji, jaką jest las, ekologia oraz środowisko naturalne. Ogromną popularność niemieckiemu autorowi przyniosły głośne, bestsellerowe tytuły: „Sekretne życie drzew” oraz „Duchowe życie zwierząt”. Poza tworzeniem literatury Peter Wohlleben na co dzień zajmuje się pracą leśnika w lesie bukowym w niemieckiej miejscowości Hümmel oraz oprowadzaniem wycieczek po lasach.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"O czym szumią drzewa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.