Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero (Okładka twarda)

Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero

Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero (Okładka twarda)

Oferta specjalna -38%
5.00 / 2 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • autorka prowadzi nas po tajemnych zakamarkach Nowego Jorku
 • chcesz wiedzieć jakie miejsca odwiedzić podczas wizyty w tym mieście
 • to książka świetnie napisana, wciągająca, urzekająca i podsycająca fascynację miastem

Czy holenderscy osadnicy naprawdę kupili Manhattan od Indian za garść paciorków? Czemu budową Brooklińskiego Mostu kierowała kobieta bez inżynieryjnego wykształcenia? Co późną nocą robiła grupa bankierów uwięzionych w bibliotece pełnej drogocennych rękopisów? Magdalena Rittenhouse odpowiada na te pytania błyskotliwie i z pasją łącząc reporterską rzetelność z dociekliwością miłośnika historii i miejskiego przewodnika.

Pisze o współczesnych reklamach przy Times Square i o legendarnym założycielu „New Yorkera”, po trosze hipisie, a po trosze chasydzie; opowiada o wielkich transakcjach finansowych i najdroższych sukienkach, których prototypy powstają w kuchenkach mikrofalowych. Spacerując po mieście, przemieszcza się w przestrzeni i czasie i układa ze swych opowieści wielobarwny kolaż. Efektem jest książka, która zaprasza do wędrówki po tym fascynującym, mitycznym i wciąż nieznanym mieście.
 • 16 lutego 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Magia i chaos - czyli cały NY

  Książka Rittenhouse, podobnie jak miasto, któremu jest poświęcona, wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Nie jest ani reportażem, ani monografią, ani oso... czytaj >
  Książka Rittenhouse, podobnie jak miasto, któremu jest poświęcona, wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Nie jest ani reportażem, ani monografią, ani osobistą relacją z oswajania miasta. Nie jest niczym tym, a jednocześnie wszystkim na raz. Jest kalejdoskopem, a raczej kilkoma jego oczkami, bo na opisanie wszystkich nikomu nie starczyłoby życia. Nowy Jork jest również z jednej strony pieśnią pochwalną, z drugiej zaś pełną rezerwy opinią osoby pozostającej na zewnątrz i wewnątrz jednocześnie. To prawdziwa sztuka spojrzeć na miasto i jego zjawiskowość z tak różnych stron.
  28 stycznia 2015 ekszielonogorzanka,

  Kiedy będzie dostępny?

  Muszę to mieć.
  Muszę to mieć.

5.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1