Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero (Okładka twarda)

Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero

Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero (Okładka twarda)

Oferta specjalna -31%
5.00 / 2 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • autorka prowadzi nas po tajemnych zakamarkach Nowego Jorku
 • chcesz wiedzieć jakie miejsca odwiedzić podczas wizyty w tym mieście
 • to książka świetnie napisana, wciągająca, urzekająca i podsycająca fascynację miastem

Kup na prezent
Czy holenderscy osadnicy naprawdę kupili Manhattan od Indian za garść paciorków? Czemu budową Brooklińskiego Mostu kierowała kobieta bez inżynieryjnego wykształcenia? Co późną nocą robiła grupa bankierów uwięzionych w bibliotece pełnej drogocennych rękopisów? Magdalena Rittenhouse odpowiada na te pytania błyskotliwie i z pasją łącząc reporterską rzetelność z dociekliwością miłośnika historii i miejskiego przewodnika.

Pisze o współczesnych reklamach przy Times Square i o legendarnym założycielu „New Yorkera”, po trosze hipisie, a po trosze chasydzie; opowiada o wielkich transakcjach finansowych i najdroższych sukienkach, których prototypy powstają w kuchenkach mikrofalowych. Spacerując po mieście, przemieszcza się w przestrzeni i czasie i układa ze swych opowieści wielobarwny kolaż. Efektem jest książka, która zaprasza do wędrówki po tym fascynującym, mitycznym i wciąż nieznanym mieście.
 • 16 lutego 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Magia i chaos - czyli cały NY

  Książka Rittenhouse, podobnie jak miasto, któremu jest poświęcona, wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Nie jest ani reportażem, ani monografią, ani oso... czytaj >
  Książka Rittenhouse, podobnie jak miasto, któremu jest poświęcona, wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Nie jest ani reportażem, ani monografią, ani osobistą relacją z oswajania miasta. Nie jest niczym tym, a jednocześnie wszystkim na raz. Jest kalejdoskopem, a raczej kilkoma jego oczkami, bo na opisanie wszystkich nikomu nie starczyłoby życia. Nowy Jork jest również z jednej strony pieśnią pochwalną, z drugiej zaś pełną rezerwy opinią osoby pozostającej na zewnątrz i wewnątrz jednocześnie. To prawdziwa sztuka spojrzeć na miasto i jego zjawiskowość z tak różnych stron.
  28 stycznia 2015 ekszielonogorzanka,

  Kiedy będzie dostępny?

  Muszę to mieć.
  Muszę to mieć.

5.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1