Nowolipie (MP3)

Nowolipie
Audiobook będący pierwszą częścią autobiograficznego cyklu Józefa Hena przenosi nas w lata 20. i 30. ubiegłego stulecia, okres dzieciństwa autora na warszawskim Nowolipiu. Sentymentalny, pełen szczegółów tekst to kronika przedwojennego życia, doskonały opis relacji w kulturowym tyglu, w świecie, który wraz z wojną i politycznymi zmianami odszedł do przeszłości, ale w pamięci autora pozostaje żywy. Jest to również obraz Warszawy okresu międzywojennego, który Hen odtwarza dla słuchaczy z topograficznymi detalami. Piękna osobista opowieść, która budzi refleksje dotyczące przeszłości Polski i osobistych wspomnień odbiorcy.

Kontynuacją „Nowolipia” jest audiobook „Najpiękniejsze lata”, opowiadający o losach autora i jego rodziny od momentu powrotu do Warszawy w 1945 roku. Józef Hen, podejmując się przeczytania „Nowolipia” na potrzeby nagrania audiobooka, postanowił przeredagować tekst, co nadaje tej wersji niepowtarzalny, jeszcze bardziej osobisty charakter.

W wersji audio dostępne są również inne książki Józefa Hena, między innymi „Pingpongista”, „Królewskie sny” czy „Crimen”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Nowolipie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.