Nowa Fantastyka 12/2014 (ebook) (do pobrania)

Nowa Fantastyka 12/2014 (ebook)
W numerze:

TWOJA UTOPIA MOIM WIĘZIENIEM

Choć istnieje wiele wizji negatywnych skutków dążenia do stworzenia raju na ziemi, nie ma porozumienia w kwestii tego, co właściwie może nas pozbawić wolności, indywidualności i człowieczeństwa. Polem dyskusji pozostaje literatura fantastyczna.
Adam Rotter, Karolina Cisowska


DEMONTAŻ MECHANICZNEJ POMARAŃCZY

Film potępiony w Wielkiej Brytanii za, jak uważano, nawoływanie do wstępowania do młodzieżowych gangów i szerzenie, tak jak bohaterowie dzieła, „ultraprzemocy”. Stanley Kubrick wstrząśnięty oskarżeniami rzucanymi w stronę „Mechanicznej pomarańczy” postanowił wycofać obraz z tamtejszej dystrybucji.
Robert Skowroński


WSZYSTKIE STWORZENIA MĄDRE I GŁUPIE

Idea „uczłowieczania” zwierząt nie jest w fantastyce naukowej niczym nowym. Wziął ją na warsztat już H.G. Wells w „Wyspie doktora Moreau”, potem był zbiór opowiadań „Miasto” Clifforda Simaka, „Planeta małp” Pierre'a Boulle’a i wreszcie opus magnum Davida Brina, czyli cykl o Wspomaganych, bo tak z angielskiego na polski przetłumaczono „uplifted”.
Wawrzyniec Podrzucki


ŚPIĄCZKA Z LAMUSA

Właśnie mija sto lat od pojawienia się tajemniczej choroby, która szalała przez kilka lat, zarażając tysiące ludzi, po czym równie tajemniczo zniknęła, zostawiając po sobie ślad w publikacjach medycznych i kulturze popularnej.
Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz


FANTASTYCZNY ŚWIAT – KUBA

Kuba to kraj specyficzny w pejzażu karaibskim i w kontekście całej Ameryki Łacińskiej. Jest znana jako relikt czasów zimnej wojny, a reżim Castro uwarunkował względną izolację państwa. A jak wpłynęło to na fantastykę?
Marek Grzywacz


Ponadto w numerze:

– opowiadania m.in. Bartosza Działoszyńskiego, Pawła Palińskiego i Piotra Rogoży

– promocja prenumeraty

– felietony, recenzje, konkursy i inne stałe atrakcje.

– spis treści rocznika 2014

Kupując ten produkt otrzymasz:

  • wersję bez zabezpieczeń DRM

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Nowa Fantastyka 12/2014 (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.