Nocny recepcjonista (Okładka miękka)

Nocny recepcjonista

Nocny recepcjonista (Okładka miękka)

Oferta specjalna -33%
Kup na prezent
Korupcja, bezwzględny biznes, tajne transakcje opiewające na niebagatelne sumy, czarny rynek, handel bronią - to nie słowa kluczowe opisujące film akcji, a najprawdziwsze fakty, jakie mają miejsce we współczesnym świecie.


W otoczeniu pełnym zła, przemocy i zakłamania, John le Carre stworzył mały, oddzielony od reszty, klaustrofobiczny wręcz świat, w którym nikt nie jest godny zaufania. Kiedy zimna wojna dobiega końca, rozpoczyna się nowy etap - etap szpiegostwa. Druga istotna kwestia to próżnia władzy, jaka zaistniała po rozpadzie Związku Radzieckiego. To dało przyzwolenie i niemal zachętę przemytnikom broni do tego, by mogli działać na coraz szerszą skalę, mając wizję szybkiego bogactwa. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej bezwzględnych osób z półświatka, jest Richard Onslow Roper. To niezwykle przebiegły człowiek - jego ciemne interesy są właściwie nie do odkrycia.

W hotelowej recepcji, na nocne zmiany pracuje były żołnierz brytyjskiej armii. W tym samym hotelu pewien biznesmen prowadzi podejrzane interesy, o czym ów recepcjonista, Jonathan Pine, próbuje powiadomić odpowiednie służby. Szybko jednak okazuje się, że sprawy obróciły się przeciwko niemu i jego bliskim. Pine poznaje również Ropera - od początku wie, że nie będzie to relacja z sympatią w tle. Pine wypowiada wojnę jednemu z najgroźniejszych ludzi na świecie...

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Nocny recepcjonista" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.