Niepokorny. Rozmowy z Generałem Adamem Rapackim (Okładka miękka)

Niepokorny. Rozmowy z Generałem Adamem Rapackim

Niepokorny. Rozmowy z Generałem Adamem Rapackim (Okładka miękka)

Oferta specjalna -37%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • chcesz sięgnąć po najlepsze pozycje dostępne na rynku
  • ta historia wydarzyła się naprawdę
  • uwielbiasz mroczne historie

Kup na prezent
Pierwsza książka pokazująca policyjne kulisy walki z przestępczością zorganizowaną. W rozmowach z autorką generał Adam Rapacki opowiada, po co spotykał się z szefem mafii wołomińskiej, jak osobiście zatrzymywał „Nikosia”, dlaczego aż 10 lat polowano na „Baraninę”.

Mówi o roli niektórych ludzi ze służb specjalnych w powstawaniu organizacji przestępczych, kulisach powstawania CBŚ i rozbijania mafii pruszkowskiej. Opowiada, jak łowcy głów tropili "Słowika" i Boguckiego, jak policjanci „kupowali” uran od rosyjskich gangsterów i o wielu nieznanych dotychczas operacjach. Generał opisuje, jak mozolnie wprowadzano nowe środki techniczne i skuteczniejsze prawo, opowiada o kłopotach ze świadkami koronnymi i sporach z prokuratorami, a także o tym, dlaczego kilkakrotnie był odsuwany ze stanowiska. Dlaczego naraził się lewicy? Czego od niego oczekiwali politycy PIS? Dlaczego odszedł z policji?

W szczerej, niepozbawionej emocji rozmowie, generał przedstawia swoją zawodową historię od szeregowca patrolującego ulice Warszawy, po generała, od studenta uciekającego na „lewizny” ze szkoły oficerskiej, po zastępcę komendanta głównego i wiceministra spraw wewnętrznych.

Niepokorny to książka, która zawiera historie sensacyjne, kryminalne i polityczne, a wszystkie pochodzą z pierwszej ręki.Elżbieta Sitek-Wasiak – autorka licznych publikacji o tematyce policyjnej, społecznej i prawnej, współautorka książki o początkach polskiej mafii Zabijałem dla mafii, była redaktor naczelna „Gazety Policyjnej”, dziennikarka miesięcznika „Policja 997”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Niepokorny. Rozmowy z Generałem Adamem Rapackim" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.