Marionetki. Volume 1 i 2 (Płyta winylowa)

Marionetki. Volume 1 i 2
 • Niemen vol. I i Niemen vol. II to dwa albumy, nazwane po latach przez Niemena „Marionetki”, od tytułu otwierającego drugą płytę utworu, do słów Norwida. Płyty zostały nagrane w roku 1972 przez Grupę Niemen, jak nazywał tę formację Czesław Niemen. W skład tej supergrupy weszli: Czesław Niemen i Helmut Nadolski, muzycy z zespołu SBB, czyli Józef Skrzek, Anthimos Apostolis, Jerzy Piotrowski oraz trębacz Andrzej Przybielski. Grupa grała ze sobą krótko, bo od końca 1971 do 1973 roku. W tym czasie muzycy zarejestrowali trzy płyty: Niemen vol. I i vol. II oraz „Strange Is This World”, wydaną na zachodzie.

  Niemen kolejny raz sięga do polskiej poezji: Cypriana Kamila Norwida, Jarosława Iwaszkiewicza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Bolesława Leśmiana oraz Leszka A.Moczulskiego.

  Niniejsza edycja zawiera oryginalną poligrafię płyt winylowych. Okładka jest grafiką autorstwa Czesława Niemena. Edycja wzbogacona została wieloma zdjęciami zespołu oraz obszerną książeczką. Album przygotowywano we współpracy z Fundacją im. Czesława Niemena. Remasteringiem i restauracją nagrań zajęła się Eleonora Atalay, córka Czesława Niemena.
 • Niemen Vol.1

  Requiem dla Van Gogha (sł. H. Nadolski)
  Sariusz (sł. C.K. Norwid)
  Inicjały

   

  Niemen Vol.2

  Marionetki (sł. C.K. Norwid)
  Piosenka dla zmarłej (sł. J. Iwaszkiewicz)
  Z pierwszych ważniejszych odkryć (sł. L.A. Moczulski)
  Ptaszek (sł. M. Pawlikowska-Jasnorzewska)
  Com uczynił (sł. B. Leśmian)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Marionetki. Volume 1 i 2" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.