Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA (Okładka miękka)

Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA

Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA (Okładka miękka)

Oferta specjalna -14%
Kup na prezent
 • polska
 • Trevor Noah
 • Miękka
 • 27-02-2018
 • 320
 • WAB
Wielki bestseller światowej sławy satyryka już w Polsce!

„Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” to pełne ciepła i dowcipu spojrzenie Trevora Noah na czasy swojego dzieciństwa w RPA, które przypadło na okres ostatnich lat apartheidu, sztywnych tradycji i przemian społecznych, oraz swoją drogę na szczyt – jest w końcu znanym komikiem i gospodarzem bardzo popularnych w Stanach Zjednoczonych programów rozrywkowych.

Trevor Noah z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru i momentami rozbrajającą szczerością wspomina swoje dzieciństwo, pełne niezwykłych sytuacji i barwnych anegdot. Jako syn czarnoskórej matki i białego ojca był, jak sugeruje tytuł, nielegalny – jego matka często imała się wręcz kuriozalnych i wymyślnych sposobów, aby ukryć dziecko przed rządem. Przewodnikiem w niełatwym życiu była dla młodego Trevora Noah właśnie jego matka – kobieta niezwykła, silna i, jak na swoje otoczenie, bardzo oryginalna. To ona jest najważniejszą postacią, na której koncentruje się „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA”. Była ona dla syna opiekunką, ochroniarzem i duchowym przewodnikiem. Jest to osoba, która idzie pod prąd, łamie konwenanse, na każdym kroku wykazuje się nielichym sprytem, chartem ducha, zaradnością i pełnym humoru podejściem do życia, które przekazała swojemu dziecku. „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” to dowcipna opowieść o dorastaniu w trudnych czasach, które Trevor Noah przetrwał dzięki miłości swojej matki oraz najlepszemu orężowi w walce z niesprzyjającymi okolicznościami – poczuciu humoru.

Publikacja lubianego satyryka to również opowieść o przemianach społecznych i ekonomicznych, na tle których dorastał – a były to czasy, kiedy na jednym podwórku ścierały się tradycje i nowoczesność, stary porządek oraz nowa, bardziej otwarta rzeczywistość, w której wszyscy próbowali się odnaleźć. Nie inaczej było w przypadku młodego Trevora, który wymykał się wszystkim możliwym klasyfikacjom, co czasem było dużą przeszkodą, a czasem ułatwieniem. Wspomnienia autora są momentami przepełnione bólem, lecz nawet w obliczu smutku Noah potrafi z dystansem opowiedzieć o napotkanych problemach, upadkach i ciężkich chwilach, których nie brakowało. Czytelnik niemal fizycznie czuje bijące z każdej karty książki pozytywne nastawienie autora do życia!

Trevor Noah opowiada o swoim życiu niezwykle barwnie i żywo; chwilami jest smutno, chwilami dramatycznie, jednak i w tych fragmentach czuć to, co pomogło autorowi przetrwać – jego wyjątkowe poczucie humoru. „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” to portret społeczeństwa z drugiego końca świata, o którym w Polsce wiadomo tak niewiele. To opowieść wciągająca, rozbrajająca, mądra i podnosząca na duchu!

Trevor Noah urodził się w 1984 roku w RPA. Jest znanym satyrykiem, producentem telewizyjnym, komentatorem bieżących wydarzeń, a także gospodarzem lubianych programów rozrywkowych, takich jak „The Daily Show”. „Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA” szybko stała bestsellerem w Stanach Zjednoczonych – książka została okrzyknięta za jedną z najlepszych publikacji roku!

 • polska
 • Trevor Noah
 • Miękka
 • 27-02-2018
 • 320
 • WAB

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.