Nie mów, że się boisz (ebook) (do pobrania)

Nie mów, że się boisz (ebook)

Nie mów, że się boisz (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%

Kup na prezent

„To ważna powieść. Zostawia nas z myślami o utraconym pięknie, młodości przeżytej w upokorzeniu, przyszłości, która nigdy nie nadejdzie”.


Roberto Saviano


„Życzę Wam, żebyście mieli taką odwagę jak Samia w dążeniu do spełnienia Waszych marzeń”. Giuseppe Catozzella


Samia jest somalijską dziewczynką. Bieganie ma we krwi. Ze swoich marzeń zwierza się Aliemu, przyjacielowi i pierwszemu trenerowi. Chociaż jej ojczyzna udręczona jest ciągłymi bratobójczymi walkami, Samia patrzy w przyszłość i czuje, że jej szczupłe nogi mają do spełnienia misję: mogą przyczynić się do wyzwolenia kraju, a zwłaszcza somalijskich kobiet. Nocne treningi na pustym stadionie i pierwsze sukcesy pozwalają jej zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Dobiega wprawdzie ostatnia, ale staje się symbolem dla kobiet muzułmańskich na całym świecie. Wielkie nadzieje wiąże z igrzyskami w Londynie. Wyrusza w długą, niebezpieczną i wyczerpującą podróż, głęboko wierząc, że jej sen się kiedyś spełni.


„Poruszająca historia. Gdyby zdobyła Premio Strega, mogłaby dotarzeć do większej liczby ludzi, być może także do tych, którzy nie są obojętne losy imigrantów”.


La Repubblica

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Nie mów, że się boisz (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.