Neuroshima Hex 3.0

Neuroshima Hex 3.0

Neuroshima Hex 3.0

Oferta specjalna -30%
  • Planszowa
  • angielska
  • Portal Games

Neuroshima Hex to planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwzględne maszyny Molocha. Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji, które wykłada się na heksagonalnej planszy pola bitwy. 

Każda armia składa się z 35 żetonów, na które składają się żetony jednostek oraz akcji specjalnych. Jednostki wykłada się na planszę, na dowolnym polu nie zajętym przez inny żeton. Każda z nich ma oznaczenie informujące, czy jest jednostką strzelającą czy walczącą wręcz a także inicjatywę (o wartości od 0 do 3). 
Na żetonie znajdują się także symbole oznaczające z jaką siłą i w jakie kierunki atakuje. Niektóre jednostki mają zdolności specjalne, np. „Sieciarz” może zablokować działanie sąsiadującej jednostki, inne mogą atakować dwukrotnie, jeszcze inne mają zamontowany pancerz itp. Symboli jest niewiele, są czytelne i bardzo łatwo się w nich połapać – nie trzeba ich nawet specjalnie znać przed rozgrywką. Przykładowe żetony można zobaczyć w galerii poniżej. Wśród żetonów występują żetony specjalne „Bitwa”, które można zagrać, aby rozpocząć walkę. Moment rozstrzygania bitwy jest bardzo efektowny – wiele jednostek ginie, wykonując przed śmiercią jeszcze jeden, zabójczy atak. Dobre ustawienie jednostek i ich osłona oraz ochrona bazy są bardzo trudne, często więc posyła się jednostki w samobójcze misje, aby tylko zdjąć jeszcze jeden punkt z bazy przeciwnika.

Zawartość pudełka:
- plansza
- 35 żetonów armii Posterunku
- 35 żetonów armii Molocha
- 35 żetonów armii Hegemonii
- 35 żetonów armii Borgo
- 8 znaczników armii
- 8 znaczników ran
- 4 liczniki obrażeń
- 55 kart z hexogłówkami
- instrukcja

Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 30 minut
Wiek: 8+


Gra w języku angielskim.

 

  • Planszowa
  • angielska
  • Portal Games

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Neuroshima Hex 3.0" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.