Nela i tajemnice oceanów (Okładka miękka)

Nela i tajemnice oceanów

Nela i tajemnice oceanów (Okładka miękka)

Oferta specjalna -40%
Kup na prezent
Oceany i morza już od dawna kuszą swoim niezmierzonym pięknem. Mało kto nie marzy, by zatopić się w ich nieco mrocznej głębi i tym samym poznać ich najskrytsze tajemnice.

Nic nie skrywa ich bowiem tak wiele, jak właśnie ten zachwycający, podwodny świat, którego wnikliwie nigdy nie zdołał poznać żaden człowiek. Niemniej jednak wielu ludzi podjęło już liczne próby, by choć w niewielkim ułamku poznać niezwykłość mórz i oceanów – świadczy o tym m.in. ogromne zainteresowanie nurkowaniem i podwodną fotografią, a także tłumy odwiedzających w oceanariach. Olbrzymia połać niedostępna dla ludzi zamieszkiwana jest przez wiele gatunków fascynujących roślin i zwierząt, które budzą duże zaciekawienie zwłaszcza dlatego, że są zupełnie niepodobne do tych, które obserwujemy na co dzień na lądzie. Rekiny ludojady, delfiny, płaszczki, kałamarnice, barwne koralowce i drapieżne rozgwiazdy – ich mnogość i różnorodność intryguje miliony osób, również tych, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na to, by osobiście obserwować je w środowisku naturalnym. Specjalnie do należących do tej grupy dzieci powstał pasjonujący reportaż o podwodnym świecie zatytułowany „Nela i tajemnice oceanów”.

Nela Mała Reporterka tym razem zaprasza swoich czytelników na wspaniałą podróż prosto w niezbadane czeluści mórz i oceanów. Najsłynniejsza młoda podróżniczka w Polsce oprowadzi dzieci po fascynujących, choć czasami również i nieco niebezpiecznych morskich i oceanicznych głębinach. Nela przybliży swoim czytelnikom mieszkańców Morza Czerwonego, a także Oceanu Indyjskiego; odważnie podpłynie nawet do tych najgroźniejszych i najmniej przyjaźnie nastawionych do człowieka. Rezolutna reporterka zanurkuje wśród delfinów, skrzydlic i krów morskich, przyjrzy się codziennemu życiu płaszczek i ogończowatych, a następnie podąży śladem spieszącej ławicy ryb. Po dokładnym zbadaniu wód pod powierzchnią, Nela zabierze swoich czytelników na samo dno, by odkryć tam zwierzęta, które żyją w całkowitej ciemności. Oprócz pokazania pięknych zdjęć młoda podróżniczka opowie wiele ciekawostek dotyczących podwodnego świata, a także przekaże wskazówki tym, którzy w przyszłości będą mieli okazję przemierzać go osobiście. Relacja Neli stanowi zatem z jednej strony barwną, przyjemnie napisaną lekką lekturę, która dzięki niezwykłym zdjęciom przyciąga uwagę, a z drugiej również publikację o charakterze edukacyjnym, z której najmłodsi czytelnicy poznają wiele tajemnic z życia oceanu.

Nela to urodzona w 2006 roku autorka serii książek podróżniczych dla dzieci, a także programów telewizyjnych. W działalności tej wspierają młodą reporterkę jej rodzice, którzy m.in. udzielają swojej córce pomocy redakcyjnej, a także produkują programy z jej udziałem. W swoich publikacjach podróżniczka pełni jednocześnie rolę bohaterki oraz narratorki. Nela opisuje swoje liczne wyprawy do egzotycznych krajów. Reporterka odwiedziła już wiele zakątków świata, nawet tych najbardziej odległych, jak m.in. Japonia, Tanzania, Chile, Malezja, Kambodża, Wietnam, Peru oraz Grenlandia. Ponadto najsłynniejsza młoda podróżniczka w Polsce często pojawia się także w mediach – m.in. programie emitowanym przez stację TVP ABC, a także Radiu dla Ciebie. Do sukcesów Neli niewątpliwie zalicza się także fakt, że jedna z jej książek, tj. „Nela na kole podbiegunowym”, została zamieszczona w kanonie lektur szkolnych jako lektura uzupełniająca dla ósmej klasy szkoły podstawowej.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Nela i tajemnice oceanów" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.